9A/ZH-015 Pogani vrh

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

9A/ZH-015 Pogani vrh

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Spet sem šel za dva dni v 9A. Po aktivaciji Želimora (prva akt.), Ivančice in Sljemena sem se odpeljal proti vzhodu na Humko ZH-035 nad Kutino, kjer sem v avtu prespal. Dolga vožnja do tja. Zjutraj naredil le par zvez, toda na 20m z ZL!
Potem spet kar dolga vožnja do Daruvarja, nato po ozki asfaltirani cesti na hrib proti Pogani vrhu. Ta cesta se konča pri planinskem domu Petrov vrh, kamor me je pripeljal Garmin.

Slika



Malo čudno se mi je zdelo, da je do vrha le 10 minut, Garmin pa mi je kazal slaba dva km do vrha. Mogoče pa ima vrh pri lokalcih drugačno ime? Odšel sem gor in videl, da so naprej še višji hribi.

Slika



Pod planinskim domom so bili gozdarji, ki so mi povedali, da je tik pod njimi gozdna cesta, ki pripelje pod Pogani vrh. V Garminu sem imel torej vneseno izhodišče pri planinskem domu.
Na začetku gozdne ceste so bile tudi smerne table, ki pa sem jih preje spregledal.

Slika



Gozdna cesta se je kar vlekla sem in tja, nato pa je bil strmo navzgor bolj kolovoz. Ko je cesta zavila okoli hriba, sem na razširitvi parkiral.
Tik pred ovinkom

Slika



Pod ovinkom se je odcepil zapuščen in porasel kolovoz po grebenu proti vrhu.

Slika



Po četrt ure sem prišel na vrh, kjer sem postavil inv«V« anteno. Pretiranega prostora med drevesi pa ni.

Slika



Naredil sem 13 zvez na 40 in 20m SSB, spet nobene z S5. Tudi prva aktivacija vrha.
Pa še jaz pred anteno.

Slika



73, Bojan

Odgovori