9A/DH-086 Sveti Nikola

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

9A/DH-086 Sveti Nikola

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Edini SOTA vrh na Hvaru je 628m visok Sveti Nikola. Iz smeri mesta Hvar sem se zapeljal skozi nov predor in nekako nasproti luke za trajekt zapeljal navzgor kar daleč po asfaltirani cesti. Pripeljal sem se do grebena z apnenico iz leta 0914.

Slika


Tu so bile smerne table za vrh. Slišal sem avto, ki je pripeljal navzdol po makadamu, ga počakal in vprašal za pot. Rekel mi je, da lahko grem tu gor po zelo slabi kamniti cesti, če mi ni škoda avta. Da pa bi moral zaviti z glavne ceste na drugi strani predora. Nisem hotel nazaj v dolino, zato sem odpeljal naprej po res slabi cesti, večinoma v prvi prestavi.
Ob cesti kamnito zavetišče

Slika



Smerne table že proti vrhu, nad turistično kmetijo Kolumbić

Slika



Pred rampo sem parkiral in odšel navzgor najprej po makadamski cesti, nato po betonirani cesti do manjšega parkirišča, od tam pa po stezi do vrha.
15-20 minut hoje.

Slika


Vpliv burje na drevo

Slika


Tihožitje na vrhu

Slika


Na vrhu je najprej gasilska opazovalnica, betonski križ in Cerkev Svetega Nikole

Slika


Žično anteno sem privezal na polagalko, ki sem jo sidral v grmovje. Drugi konec žice sem hotel pritrditi na cerkev. Takrat sta ravno prišla gor dva in sem ju vprašal, če sta Slovenca in sta bila.. Njega poprosil, če mi lahko malo pridrži anteno. Se midva od nekod poznava? Saj smo včasih skupaj vozili kolo. Kje se spot srečava?
Naredil sem 19 zvez na 40 in 20m, od tega 1 S2S, nobena s S5.

Sveta Nedelja ob morju pod vrhom

Slika


Pogled proti zahodu na Paklene otoke, ki smo jih čez dva dni z barko obvozili.

Slika


Še fotka odcepa na JZ delu predora, kjer bi moral zaviti navzgor po lepši makadamski cesti.

Slika



73, Bojan

Odgovori