9H/GO-001 Ta'Dbiegi

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 382
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

9H/GO-001 Ta'Dbiegi

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Ko sem za kratek oddih načrtoval Malto, sem seveda tudi preveril kako je z SOTA vrhovi. Malta je stavljena iz več otokov od tega treh večjih, dva od teh pa imata celo SOTA vrhova. Eden je na glavnem otoku – Malta, drug pa na Gozu. Prav za slednjega se odločiva, da ga obiščeva najprej.
Potovanje iz Malte na Gozo je enostavno. Če bi kdo kdaj nameraval obiskati Malto mu priporočam uporabo javnega prevoza. Sicer rent-a-car izgleda mikavno – za 40€ dobiš avto za cel teden – ampak naj povem, da so ceste nabito polne pločevine, zelo težko je parkirati, pa še vozijo malo bolj dinamično. Aja seveda vozijo po napačni strani ceste 😊. Skratka, za 37 evrov po osebi dobiš avtobusno karto, ki jo lahko koristiš na obeh otokih, poleg tega pa je vključena povratna karta za trajekt in to celo hitra varianta iz glavnega mesta Valetta. Avtobusi so dokaj točni in precej pogosti, so pa dostikrat polni, tako, da se lahko zgodi, da boste brez sedeža.

Sicer je že vse o soti na Malti napisal Bojan a podajam še sam svoja opažanja:

No največja sprememba od Bojanovega opisa je ta, da ne rabite več zaprosila za začasno licenco. Malta je od nedolgo nazaj podpisnica CEPT-a, tako, da samo postajo v potovalko in gasa.

Torej GO-001 se nahaja na severu otoka Gozo. Hrib ni ravno izpostavljen, zato, če gledamo od daleč je kar nekaj kandidatov, ki bi bili lahko najvišji vrh. Dostop na vrh je iz zahodne strani in je dejansko edini (no vsaj midva nisva videla nikjer poti). Pot je dobro vidna in pelje večino časa med obdelanimi površinami. Na prostranem vrhu je kup kamenja, ki mi je služil, da sem zataknil polagalko. Na 7MHz sem samo poizkusil to je bilo pa tudi vse, na 10MHz že nekaj odziva s zelo slabimi signali, na 14MHz pa je šlo super. Tudi bera S5 lovcev zelo velika - hvala prav vsem, ki ste se oglasili!

Slika

Slika

Slika

S57S
Prispevkov: 55
Pridružen: 03 Jul 2021, 00:19

Re: 9H/GO-001 Ta'Dbiegi

Odgovor Napisal/-a S57S »

Slavc, pa saj ne morem verjeti. S5 SOTA PORTAL spet deluje tudi na Brniku, pod ostrim očesom Sophosa. Matr je dolgo trajalo, da se je to uredilo. Verjetno gre zahvala Bajkotu (ali komu drugemu). Sicer sem se jaz že povsem preusmeril v VIDEO in direktno objavljanje na SOTLASu, FB (SOTA Summits on the AIR) in YT. Ampak, tale stran je le domača in v našem lepem jeziku.

Zdaj pa na Malto. Zelo sem bil vesel zveze s tabo, Slavc. Signal pri meni je bil UFB. Upam, da si/sta/ste se imeli lepo na dopustu. Tudi mene mika letos nekam v tujino za dopust, a kaj, ko je še toliko lepih S5 SOTA vrhov za odkljukati. Morda pa kdaj pade tudi Malta. Vesel sem tudi, da si ''ponudil'' idejo o javnem prevozu na Malti. Te razumem v ''nulo''! Sam sem prevozil kar nekaj škotskega višavja, čeprav po ta lepih cestah, večinoma, ampak povem ti, tisti, ki tega ni poskusil, POJMA nima, kako je to težko. Da ne rečem, da sem imel nočne more še kakšni dve leti. Pa ne pretiravam. Peti dan je že šlo malo bolje, ampak avto je bil skozi preblizu robnikov. Tako, da... v deželah, kjer vozijo po levi, pejte na javni prevoz, kot praviš sam. Tako bo vsaj nekaj od dopusta. Hvala ti za opis in še na mnogo SOTA DXpedicij. 73, Aleksander, S57S

Odgovori