E7/BO-079 Hotijelj

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

E7/BO-079 Hotijelj

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

508m visok Hotijelj ali le Hitilj leži JV od Gračanice (med Dobojem in Tuzlo).
Cesta zavije v hrib JV od vasi Orahovica donja, nato skozi vas Turkovići. Na koncu vasi pelje ozka makadamska cesta desno proti vrhu.

Slika



Nekaj časa sem peljal po tej cesti, ko pa je zaradi grmovja ob straneh postala preozka, sem parkiral na travniku ob izvozu. Domačina na traktorju sem spraševal za vrh, pa ni nič vedel. Še nikoli ni bil na vrhu, čeprav so na vrhu tudi njive. Odpravil sem se po travniku navzgor in srečal še enega domačina, ki je včasih delal v Kamniku, pa tudi on še ni bil na vrhu. Dejal mi je, da naj grem po travniku oz. njivi kar naravnost navzgor. Po Garminu je bila smer prava, pa sem šel. Dvakrat sem se moral plaziti čez konkretno robidevje in dvakrat skozi koruzo. Enkrat sem po zelo strmem terenu po treh poskusih komaj priplezal do njive s koruzo. Ni dosti manjkalo, da bi vznak omahnil v robidovje. Ne vem, kako bi potem vstal.
Kjer sem začel hoditi, bi moral prečkati travnik vodoravno dobrih 100m, nato pa brez težav navzgor skozi gozd do poti na vrh. Tam sem se namreč vrnil.
Do vrha sem rabil skoraj pol ure, čeprav je bil dokaj blizu.

Slika


Vrh je planotast, na eni strani je njiva s koruzo, na drugi strani pa detelja. Naprej je hiška s stolpom z antenami, na desni pa še en jeklen stolp.

Slika



Zabil sem kline za sidranje polagalke in na ograjo in drevo privezal žice antene.
Naredil sem 21 zvez na 40m, tudi z Milanom, Mirkom, Dragom, Francijem in Marjanom. Ena zveza z Norvežanom je bila S2S. Na 20m je bilo 14 zvez, na 12m pa le ena, ampak z N4EX. To je bila moja prva zveza z ZDA na 12m!

Spet sem pozabil na fotoaparat med aktivacijo, zato le fotka opreme.

Slika



Hvala vsem za zveze.
73, Bojan

Odgovori