E7/BO-069 Ozren – Gostilj

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

E7/BO-069 Ozren – Gostilj

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Z Ostravice sem moral mimo samostana zapeljati z Ozrena. Potem v Boljanić, kjer sem vprašal za pot, da me nebi Garmin spet kam zavlekel. Cesta na Gostilj vodi iz vasi Karanovac blizu Boljanića. Nekaj časa je cesta ozka asfaltirana, nato pa makadamska. Od zadnjih vikendov naprej je postala zelo blatna, zato sem mislil, za sem zgrešil pravo pot. Vrnil sem se nazaj in zavil proti severu, se spustil do neke vasi na asfalt in na koncu vasi zvedel, da sem bil preje na pravi poti. Pokazali so mi bližnjico, ki pa je bila zelo kamnita in ozka. Komaj sem se prebil skozi grmovje ob kolovozu in prevozil še enkrat tisto blato. Višje je bila makadamska cesta boljša. Ne vem, koliko je km do vrha, se je pa kar vleklo.

Smerne table in še kar dobra cesta

Slika Slika

Slika


Bolj proti vrhu je bila cesta čedalje strmejša in slabša. Zadnji del je le za traktorje. Malo sem pretiraval po kamnih do tam, kjer sem pustil avto.

Slika

Slika




Pot navzgor in skromen planinski dom

Slika

Slika

Slika Slika




Po 15 minutah sem prišel tik pod vrh in presenečen zagledal na vrhu 3 gorske kolesarje nato pa še kakšnih 10 pohodnike

Slika

Slika

Slika Slika


Postavil sem anteno 10m pod vrhom, da nisem motil kolesarjev in pohodnikov in naredil 20 zvez na 40m in 5 na 20m. Tudi za našimi S58MU, S56IHX, S59IVG, S57ILF, S52ON, S55NF, S58AL in S52CU. Z Grkom sem imel tudi zvezo S2S.

Slika

Slika

Slika

Slika


Tudi ta 743m visok vrh, tretji na Ozrenu, preje še ni bil aktiviran.
Hvala vsem za zveze.

73, Bojan

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: E7/BO-069 Ozren – Gostilj

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Presneto Bojan, tebi bodo morali v E7 izdati že državljanstvo. :)
Hvala za lepa poročila.

lp
Slavc

Odgovori