E7/BO-076 Duga njiva

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

E7/BO-076 Duga njiva

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Po vrhu Vis 2 sem odpeljal proti severu proti vrhu Vis. Na razcepu, kjer popoldan nisem upal zaviti levo po kolovozu, sem zapeljal desno po slabi gozdni cesti. Ob njej je stalo nekaj zapuščenih in na pol porušenih hiš, pa seveda spet table o prisotnosti min. Po kar nekaj kilometrih sem pripeljal do križišča, levo proti zahodu pa je bila ozka asfaltirana cesta. Tu sem srečal domačina na Zetorju, ki mi je zagotovil, da z južne strani ni mogoč dovoz proti vrhu Vis na hribu Trebavac. Da naj peljem zahodno in okoli hriba skozi vasi Lukavica in Paležnica. Po nekaj km mi je Garmin kazal, naj zavijem desno navzgor, pa sem vseeno poskusil. Pripeljal sem do kmetije, kjer mi je kmet spet zagotovil, da se naprej razen s traktorjem ne more. Spet sem se vrnil na asfalt in nadaljeval proti zahodu. Na obeh straneh ceste so bile posamezne hiše. Na robu gozda pa spet table PAZI MINE. Potem sem se pa v temi vozil in vozil, zavil v Lukavici proti severu, nato pa proti vzhodu po slabem makadamu proti Paležnici. Le da jaz nisem vedel, skozi katere vasi peljem, ker niso bile nič označene. Vožnje sem imel že zadosti, ura je bila že osem zvečer in sem nekje za Paležnico gornjo zavil na stransko cesto in pred napol zapuščeno hišo parkiral, skuhal večerjo ob lajanju psa z druge strani ceste in v avtu prespal. Pred to hišo je bila trava pokošena, zato ni bilo nevarnost min.

Zjutraj sem mislil, da sem zvečer odpeljal predaleč, zato sem se vrnil z avtom nazaj.
Na cesti sem srečal 500 ovc, tri otovorjene osle in tri čobane. Komaj sem ob pomoči pastirjev zapeljal mimo, nato pa domačina vprašal za pot. Moral sem par km nazaj, spet mimo tistih ovc.

Slika


Z vsak slučaj sem vstavil v Garmina še koordinate za Dugo njivo E7/BO-076 in videl, da je od tu enostavneje priti tja. Po makadamu sem prispel na asfalt in pod vrhom videl zanimivo leseno ograjo in cerkev na vrhu

Slika

Slika


Na hribu je bila nova pravoslavna cerkev, konak (hotel) v izgradnji in še en objekt. Tudi pravoslavci imajo denar za cerkve.

Slika


Toda tudi tukaj ta vrh ni bil pravi. Moral sem zaviti proti JZ, kjer so antenski stolpi. V gozdu ob cesti sem parkiral in odšel na plato pred stolpi. Zabil sem kline za sidranje polagalke, žice antene pa privezal na ograjo okoli stolpov.
Naredil sem 42 zvez na 40m SSB, od naših z Marjanom, Francijem in Branetom.

Slika

Slika

Slika


Tudi ta 610m visok in lahko dotopen vrh je bil prvič aktiviran.
Pri avtu sem pogrel kosilo in se odpeljal proti vrhu Vis.

Hvala za odziv,
73, Bojan

Odgovori