E7/BO-080 Komušina

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

E7/BO-080 Komušina

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Drugi dan potepanja po BIH sem se moral najprej spustiti z Ljubića v Kulaši zahodno od Doboja, nato pa čez hrib južno v Teslić. Od tu pa na južno stran Komušine skozi Banjo Vrućico v Slatino. Nato pa v hrib do vasi Komušina Donja. Tam sem zagledal novo makadamsko cesto navzgor in se z avtom zapodil po njej. Pripeljal sem do rampe. Na vrhu pa velika katoliška kapela, pokrit oder, pipa na platoju, en še nedokončan objekt in pokrita garaža. Da cerkev nima denarja?

Slika Slika

Slika Slika


Toda Garmin je kazal, da je pravi vrh par sto metrov vzhodneje. Po drugi enosmerni cesti sem s spustil navzdol, nato pa po novi blatni cesti proti pravemu vrhu višine 495m. To je najnižji vrh v BO območju. Par ovinkov pred vrhom sem parkiral in po tej ilovnati cesti odšel proti vrhu. Še dobro, da je bilo suho. Na vrhu je manjši antenski stolp, zaradi katerega pa ni bilo nobenih motenj. Ob drevo za stolpom sem prislonil polagalko z žično anteno inv. V in naredil 24 zvez na 40m, 10 na 20m, na 12 pa se ni oglasi nihče. Od naših so se oglasili Milan, Franci in Marjan.

Slika Slika

Slika




Po 10h sem zaključil, pospravil opremo in se odpeljal na naslednjo aktivacijo.
Do sedaj ta vrh še ni bil aktiviran.
Hvala vsem za zveze.
73, Bojan

Odgovori