Z3/WM-054 Lako Signoj

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

Z3/WM-054 Lako Signoj

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Na potovanju po Makedoniji se je bilo nujno spet povzpeti tudi na kakšen SOTA vrh. Že pred petimi leti, ko sem tu aktiviral 5 vrhov, mi je Vlado S53M predlagal tudi vrh Lako Signoj v narodnem parku Galičica med Ohridskem in Prespanskem jezeru. Takrat na vrh nisem šel, tokrat pa je bil to pogoj, da še vozim naprej ženo, brata in svakinjo.
Med vožnjo proti prelazu so lepi razgledi na Ohridsko jezero

Slika

Slika

Slika



Zavita cesta

Slika



Manjši kamp

Slika



Takoj za prelazom vodi proti vrhu proti severu ozka kamnita cesta-kolovoz. Izhodišče z asfaltne ceste je 46 57 20 E, 20 49 06 N na višini 1580m. Mislil sem se peljati po tej poti še z avtom, a kmalu ni šlo več. Ta kamnita pot je le za resne terence, toda Lade Nive jaz že dolgo nimam več. Avto sem komaj uspel obrniti, brat pa ga je odpeljal nazaj na asfalt.

Slika



Moji so tam čez cesto nabirali šipek, še nisem videl tako debelega. Po tej kamniti poti sem nadaljeval peš hitro proti vrhu.

Slika



Podrti stebri opuščenega daljnovoda

Slika



Še en pogled na Ohridsko jezero

Slika



Pod vrhom sem šel po bližnjici na vrh, ker je šla cesta malo naokoli. Do vrha sem prišel v 45 minutah. Na vrhu je nekaj objektov in antenskih stolpov, toda vse zapuščeno.

Slika

Slika



Ob zabojnik na severni strani sem v močnem vetru privezal polagalko z inv V anteno in naredil skromnih 7 zvez na 20m. na drugih FRQ nisem delal, ker so me moji že čakali v avtu. Nobene zveze s S5!?

Slika

Slika



Dol sem šel naravnost po potki, ki se včasih zgubi

Slika



Pogled na južno stran prelaza s parkiriščem

Slika



Še nekaj fotk s Prespanskega jezera

Slika

Slika

Slika


73, Bojan

Odgovori