Z3/WM-048 Topolčanski Rid

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

Z3/WM-048 Topolčanski Rid

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

848m visok Topolčanski Rid se nahaja severno od vasi Topolčani, ki leži dobri 20km naprej od Prilepa proti Bitoli, na zahodni strani glavne ceste.

Iz Velesa do Prilepa sva hotela priti z ženo malo čez hribe skozi Izvor. Toda po dobrih 10km je bila naprej zapora, ker so štrajkali kmetje. Naprej sva morala malo naokoli 30km po zelo slabem makadamu, včasih bolj kolovozu do Prilepa. Povprečje največ 20km/h, raje manj. Kot sem izvedel iz Vladovega sporočila, pa je bila zaprta tudi glavna cesta Prilep – Bitola. Potem pa do pred vasi Topolčane, kjer sva prespala v avtu na nekemu kolovozu.

Zjutraj v petek sva se odpeljala nad vas še malo po kolovozu, ko pa je ta postal prevozen le za prave terence, sva parkirala. Do vrha, ki je poraščen le s travo, je skoraj pol ure hoda. Na vrhu je meteorološka postaja z radarjem in par antenskih stolpov.

Slika

Slika

Slika



Za meteorološkim objektom sem za neko uto postavil polagalko, da sem lahko sedel v senci, kajti dopoldansko sonce je kar preveč grelo. Prostora je znotraj ograje sicer tudi drugje dovolj, a slaba lastnost je bila, da je bila tu okoli trava požgana, ven pa so gledale na pol ožgane trnove vejice in sem bil po montaži in demontaži malo podoben dimnikarju.

Spet na 7MHz SSB sem tokrat naredil le 6 zvez: S5, DL, OK, 9A in OE. Malo je bilo tudi motenj.

Slika

Slika

Slika



Pa še sušenje tobaka

Slika Slika


Spet hvala Janezu in Marijanu za spota.
Lep pozdrav
Bojan

Odgovori