Z3/EM-014 Katlanovsko Blace

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

Z3/EM-014 Katlanovsko Blace

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Ta le 514m visok vrh, zadnji na spisku področja Z3/EM, je na drugi strani ceste, glede na EM-011: Iz vasi Katlanovo po ozki asfaltni cesti JZ do vasi Katlanovsko Blace, v vasi pa desno navzgor skoraj po kolovozu do hiše oz. vikenda. Tu sta mi prijazen starejši par (jaz namreč nisem star, HI) povedala za pot in mi za hišo odklenila vrtna vrata. Drugače sta iz Skoja, a v glavnem živita tu. Seveda poznata Vlada, Z35M.
Po 5 min. hoje navzgor skozi gozd in nato še 5 min. proti jugu po travnatem grebenu sem prišel do vodovodnega rezervoarja. Za žično ograjo in grmovje sem privezal polagalko z anteno in naredil v senci za grmovjem 10 zvez na 7MHz SSB. Spet zahvala Janezu S51ZG za spot. Tokrat se je oglasilo več S5 postaj: Janez, Darko, Jaka, Franci, Ivan in Rozalija. Pa še OK, HA, F in še OE/DL S2S z OE/TI-443.
Prostora za antene je dovolj, posebnih motenj pa tudi ne. Malo je nadležna visoka trava, katere cofki se prijemajo na nogavice.
Tokrat brez fotografij, saj sem Nikona pozabil v avtu. Ampak za mene lenobo je bila vrnitev ponj in 2x 10 min. odveč. Pa pri naslednji aktivaciji!

Lp Bojan

Odgovori