Z3/WM-046 Krstovar

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

Z3/WM-046 Krstovar

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Tri dni sem obiskoval lažje dostopne SOTA vrhove v Makedoniji. V Vodnem pod Krstovarjem sem bil že lansko leto, zato z dostopom nisem imel težav. Krstovar leži 5-10km zračne črte južno od Skopja. Dostopen je po malo ožji asfaltni cesti z zahodne strani skozi Vodno mimo samostana Sv. Pantelejmona, ali po širši asfaltni cesti z vzhodne strani.

Slika



Pravoslavna cerkev v Vodnem, zadaj Skopje

Slika



Peljati se da do rampe nad hotelom do slabih 600m n.m. Ker seveda nisem imel dovolilnice, je bilo potrebno iti naprej peš. V eni uri hoje po strmi stezi sem prišel do 1066m visokega vrha, Vladove »hišne gore«, po cesti pa bi bilo 1,5h.

Na vrhu stoji ogromen križ, visok okoli 70m, spodnji del je armiranobetonska, zgornji pa jeklena konstrukcija, z lučmi, da se ga ponoči vidi daleč naokoli. Pa seveda makedonska zastava na visokem drogu, ki je plapolala v vetru

Slika

Slika

Slika

SlikaSlika



Tu bodo naredili tudi smučišče, sedaj postavljajo stebre za sedežnico. Menda vodijo montažo stebrov Slovenci. Toda domačini jamrajo, kdo bo tu smučal, da ni služb, ni denarja. Eden je celo dejal: »što južnije, to tužnije«

Slika



To je bila prva tuja aktivacija v Z3. Na robu sem postavil polagalko in naredil 16 zvez na 7MHz z S5, HA, DL, E7, 9A in OK. Janez S51ZG mi je dal spot, hvala ti. En QSO je bil tudi S2S z HA/KM-025.


Med aktivacijo, le da je SOTA zastavica slikana z napačne strani, malo pa se lahko izgovorim tudi na napačno smer vetra.

Slika

Slika

Slika¸



Toliko o največkrat aktiviranemu vrhu v Makedoniji.
Zvečer sem sprejel še povabilo Vlada Z35M, ki mi je dal nasvete za naslednje SOTA vrhove, pokazal njegovo zelo lahko postajo za CW z mini tasterjem in me pogostil s sirom in vinom.

Slika


Hvala tudi vsem, ki ste se mi oglasili, pa lep pozdrav, že iz S5

Bojan
Zadnjič spremenil S56LXN, dne 20 Sep 2010, 09:37, skupaj popravljeno 1 krat.

S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

Re: Z3/WM-046 Krstovar

Odgovor Napisal/-a S53MN »

Čestitke, Bojan, za aktivacijo in reportažo! ;)
73 de Andrej - S53MN

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Z3/WM-046 Krstovar

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Lepo, da ti je tokrat uspelo ...
Jure S57XX

Odgovori