OE/KT-063 (Hochstuhl)

Moderator: s58r

Odgovori
S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

OE/KT-063 (Hochstuhl)

Odgovor Napisal/-a S53MN »

Ko sem se zanimal za pot na ta vrh, sem opazil, da se lahko odrine na pot tudi iz Slovenije :)
Z avtom sem se pripeljal do Valvazorjevega doma nad Žirovnico, nakar se po parih metrih ravnine in celo spusta, pot dvigne in kolena grizeš skoz do Prešernove koče na Stolu. Do tu sem z mojo bogo kondicijo potreboval 2 uri in 50 minut.
Slika

Celo pot je bilo vreme fenomenalno, kljub napovedim o oblačnosti me je celo pot spremljal topel sonček. Gora je edinokrat pokazala zobe, ko sem prišel ven iz rušja na odprto, in to z močnim vzgonskim vetrom. Ta veter sem izkoristil v moje dobro, saj sem glede na mojo višino deloval kot jadro, in me je kar neslo na vrh :)
Slika

V koči sem si na brzino privoščil čaj, pustil ruzak, vzel s sabo samo ham zadeve in zviz na vrh.
Slika
Na brzino pogled na avstrijsko stran na Vrbsko jezero in Celovec

Slika

Vreme se je na vrhu uneslo, prenehalo je pihati, kot da je čakalo, da pridem gor.

Vse skupaj je bilo hoje 5 ur in 20 minut neto ;) moram omeniti še prijazna gostitelja v Prešernovi koči.

Na koncu, ko sem potegnil črto, sem bil zelo zadovoljen s celotnim dnevom. Pa še 10 točk sem dobil :)
73 de Andrej - S53MN

Odgovori