OE/KT-143 Sinacher gupf (Psinski vrh)

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

OE/KT-143 Sinacher gupf (Psinski vrh)

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Z Markom S57MS sva šla spet na SOTA k severnim sosedom. Čez Ljubelj, nato pa spet v smeri Podna. Za Slovenjim Plajberkom sva na prvem ostrem ovinku na levo zapeljala naravnost 1km, potem pa še par sto metrov desno navzgor, kjer sem pod Vranjšakom parkiral ob robu gozda. Malo višje je bil itak postavljen prometni znak s prepovedjo vožnje.

Slika



Takoj za vasjo naju je pričakala strašna grožnja:

Slika


Odkar sem pod Snežnikom preživel srečanje z medvedko s štirimi mladiči, me taka opozorila ne ganejo več.
Peš sva nadaljevala navzgor po vaški, nato pa po gozdni cesti do sedla Vranjica na 1122m.

Slika



Malo še levo po cesti, nabiranje jagod, nato pa levo navzgor po stezi skozi gozd.

Slika Slika



Do vrha je s težkima nahrbtnikoma ( 1spredaj, 1 zadaj) 1h hoda po senci po gozdu. Marko med uživanjem navzgor.

Slika Slika


Pa sem na vrhu. Ta je grebenast, gol, idealen za postavljanje anten. Na severnem robu so smreke za naslanjanje polagalk in privezovanje žičnih anten.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Svojo polagalko sem privezal na križ, Marko pa 20m stran na smreko. Na 2 in 6m smo se slišali le z najbolj slišnimi operaterji iz S5 in Franzom iz OE. Na KV SSB so bili tu gori pogoji zelo slabi. Na 40 in 20m le po par zvez, na 17 pa ena s Francijem. Eno zvezo sem naredil S2S, Marko pa 2. Skupaj le 14 oz. 13 zvez. Vreme pa je bilo boljše.

Pogled proti severu:

Slika


Proti jugu na Kozjak


Slika


Tudi vpisala sva se. Že kar nekaj nazaj je bila vpisana večja skupina naših planincev, pardon: gornikov.

Slika


Med aktivacjo je na vrh prišlo nekaj avstrijskih pohodnov.


Toliko za ta denar, pa 73

Bojan

Odgovori