OE/KT-141 Singerberg (Žingarica)

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

OE/KT-141 Singerberg (Žingarica)

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Ker vem, da Marko S57MS velikokrat obiskuje avstrijske hribe, sem ga vprašal, če greva enkrat tja skupaj. Omislil sem si vrh nad Slovenjem Plajberkom. Do tja je Marko pripeljal čez Ljubelj, pri kapelici pa je zapeljal par kilometrov levo v smeri Podna. Že med vožnjo je začelo deževati, zato sva v avtu na parkirišču pod cesto čakala na vremenski razplet. Po pol ure je dež ponehal in sva mimo gostilne krenila navzgor.

Slika



Tabla s podatki, da je do vrha 2 uri hoje in smerna tabla že malo višje

Slika Slika



Pot se vije v glavnem po gozdu in to kar strmo, da nama je bilo kljub hladnem jutru s težkima nahrbtnikoma kmalu vroče.

Slika

Slika



Med potjo sva parkrat prečkala gozdne ceste, po dobri uri in pol pa sva prišla na vrh. Mislila sva, da je smerna tabla malo nižje z oznako 2o minut do vrha prestavljena eno gozdno cesto višje, potem pa sva skozi drevje zagledala pravi vrh. Morala sva se spustiti malo navzdol, nato pa sva nadaljevala po s travo poraščeni cesti proti pravemu vrhu.

Slika



Še malo po stezi po grebenu navzgor in po 20 minutah od tiste table prišla na vrh. Tam je manjši lesen križ in zadosti prostora za žične antene v smeri vzhod-zahod.
Začela sva na 2m le s teleskopsko anteno , kjer pa sta se nama oglasila le Drago in Franci.

Slika.


Na 6m tudi s teleskopsko anteno sem naredil dve zvez, Marko pa mogoče kakšno zvezo več.
Za KV sem polagalko privezal na križ in naredil 14 zvez na 40m SSB in le 7 na 20m. Z Markom sva si izmenjavala mikrofon in s tem naredila kar nekaj zmešnjav, ker sem imel spot le na moj znak.
Marko je še nekaj poskušal na 17m in naredil zvezo ali dve, a na CQ SOTA se mu ni oglasil nihče.

Slika

Slika

Slika


Včerajšni INRI

Slika


Aktivatorja

Slika


Pogled proti severu

Slika


Vode!

Slika


Toliko o včerajšni aktivaciji Marka in mene.

73, Bojan

Odgovori