OE/KT-215 Maria Saaler Berg

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

OE/KT-215 Maria Saaler Berg

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Spet na Avstrijsko Koroško. Skozi Celovec v smeri Gospe Svete (Maria Saal) do vasi Gorinčiče (Gorinschach), kjer sem na mostu parkiral
(46 39 33; 14 20 20). Po cesti sem odšel malo naprej, kjer pa ta zavije desno, sem jaz zavil naravnost na kolovoz. Ta takoj zavije levo kar nekaj časa na začetku vodoravno pod hribom. Vzporedno s stezo je na drugi strani potoka cesta. Možno se je peljati z avtom po cesti levo od omenjenega mostu še par sto metrov. Ne vem pa, kako je tam s parkiranjem. Vsa pot na vrh ni nič označena, tako da brez GPS-a ne najdeš SOTA vrha. Pravo nasprotje z doslej obiskanimi malimi vrhovi okoli Celovca. Do 746m visokega vrha je cca 175m, hodil pa sem dobre pol ure.

Slika

Slika

Slika

Slika


Bilo je megleno in kapljalo je z dreves. Na vrhu je antenski stolp in lesen križ s tablico oznake vrha.
Polagalko z anteno inv. V sem prislonil na drevo in naredil 23 zvez na 7 in 3 na 24MHz SSB (SP, DL, OK, G, S5, OM, F, HB9, I, EA, PA in YU).
Koordinate s SOTA strani se pri tem vrhu skoraj ujemajo z zemljevidom in Garminom na vrhu:
46 40 3; 14 20 40. Toliko o drugi aktivaciji tega vrha.


73. Bojan

Odgovori