0E/KT-225 Kreuzbergl

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

0E/KT-225 Kreuzbergl

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Spet v Avstriji. SOTA vrh 0E/KT-225 Kreuzbergl je v SOTA Map vrisan na dvorišču univerze, kar pa je sigurno narobe.
Vrh leži cca 2km SV od univerze na hribu Kreuzbergl.
Prave koordinate: N 46 37 54, E 14 16 35.9

Slika



Na začetku Celovca kmalu za servisom Honda na desni strani je semaforizirano križišče. Na desni je McDonald's, jaz pa sem zavil levo v smeri proti Beljaku. Nato sem se držal Garmina, ki me je vodil po stranskih cestah z omejitvijo 30km/h v St. Martin pod hribom Kreuzbergl. Že doma sem si na zemljevidu določil koordinate konca asfaltirane ceste, kjer je manjše parkirišče:
N 46 37 38, E 14 16 32. Naprej se z avtom ne sme.
Nad parkiriščem sem zavil navzgor v gozd, nato po stezi obrnil malo nazaj v smeri dovoza in nad vodnim zbiralnikom zavil spet navzgor v gozd. Mislim, da bi bilo bolje nadaljevati po cesti (makadam) naprej od avta in po 200m zaviti navzgor v smeri vrha.

Parkirišče in smerne table za SOTA vrh Falkenberg, ki je od tu oddaljen cca 1,5km zračne črte.

Slika

Slika



Pot navzgor

Slika

Slika



SOTA vrh sem z Garminom kar nekaj časa iskal, ker sem zašel na vrh JZ od pravega, tam pa je manjši antenski stolp. Potem sem pa le prilezel na pravi vrh po mokri travi in praproti. Brez GPS-a pravega SOTA vrha ne najdeš.

Slika

Slika

Slika

Slika





Naredil sem 14 zvez na 40m, 13 na 20m in 4 na 12m vse SSB. Polagalko pa sem naslonil kar na manjšo smreko. Vrh in pot nanj nista nič posebej označena, je pa po hribu mnogo stezic.



73, Bojan

Odgovori