OE/KT-100 Waideger Hohe in OE/KT-105 Zollnerhohe

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

OE/KT-100 Waideger Hohe in OE/KT-105 Zollnerhohe

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Po aktivaciji Hoher Trieb sem prespal v koči dr.Steinwender hutte in se zjutraj odpravil mimo Zollner see jezera proti planini Waidegger alm in naprej na Waideger hohe 1961m.Pot do planine Waidegger je res prijazna saj hodimo skoraj ves čas vodoravno in sem do planine potreboval okoli 2uri.Pot se imenuje Karnischer Hoehen weg in je označena s številko 403, vleče pa se čez celotne Karnijske alpe cca 150km .
Zollnerhohe s poti do Waidegger alm.jpg
Zollnerhohe s poti do Waidegger alm.jpg (42.82 KiB) Pogledano 2036 krat
Od planine sem šel prvo po geološki poti potem pa kar po širokem travnatem grebenu v smeri severa proti vrhu.Malo pod vrhom so še vidni jarki iz I.svetovne vojne.Da ne bi motil črede krav sem vrh obšel in se nanj povzpel s severa in tudi tam našel kaverno , ki bi jo sicer spregledal.Kljub sončnemu vremenu ni bilo vroče saj je kar močno pihalo in sem moral anteno privezat na železno palico ,ki je edino obeležje vrha.
Waidegger Hohe OE KT-100.jpg
Waidegger Hohe OE KT-100.jpg (42.72 KiB) Pogledano 2036 krat
Prostora je dovolj za kakršnokoli anteno.Sota točko OE/KT-100 sem prvo aktiviral na 40m kjer sem daleč najbolje slišal Miloša iz Portoroža S53EO,ki je bila ta dan edina S5 postaja. Pokukal sem še na 14MHz in še tam naredil zvezo ,nato pa se po isti poti vrnil do planine.Tam sem srečal tudi prve ljudi ,ki so na planino prišli z avtom a ne vem od kod.Do koče pri Zollner see sem se premikal bolj lenobno saj sem bil tisti ponedeljek pravzaprav prvi dan na dopustu.Po hitrem kosilu sem se odločil še za eno aktivacijo tudi še ne aktiviranega vrha Zollner hohe 1931m z referenčno številko S5/KT-105.Kelnarica v koči mi je odsvetovala obisk tega vrha ,ker nihče ne hodi tja gor in ker ni nobenih rumenih tabel ,ki bi mi kazale smer in se lahko zgubim.Moj smeh ji je povedal ,da me ni odvrnila od namere kvečjemu še vspodbudila.Tudi na Zollner hohe ni na vrhu nič posebnega razen treh debel zloženih v trikotnik in velike jame ,ki je verjetno služila za kritje vojakom v prvi svetovni vojni.Na vrhu pa ni žiga , ni vpisne knjige še križa ne.
Zollnerhohe OE KT -105.jpg
Zollnerhohe OE KT -105.jpg (100.27 KiB) Pogledano 2036 krat
Tu je aktivacija potekala bolj na hitro saj sem v daljavi s severa že slišal grmenje, v postaji pa se je slišalo močno prasketanje in pokanje.Po petih zvezah sem vse skupaj podrl ša malo poslikal in se vrnil k avtu kamor sem prišel skupaj s prvimi kapljami.Oba vrhova sta tako lahko dostopna ,da če bi bila v S5 bi gotovo imela že po nekaj deset aktivacij tako pa samevata kot tudi še veliko SOTA vrhov v Karnijskih alpah ,ki jih nameravam še obiskati.

slike z Waidegger Hohe

https://photos.google.com/album/AF1QipN ... fI6xfjXg9s


slike z Zollnerhohe

https://photos.google.com/album/AF1QipO ... N3w74oK0WQ


73 Marko

Odgovori