OE/KT-066 Hocher Trieb

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

OE/KT-066 Hocher Trieb

Odgovor Napisal/-a S57MS »

V nedeljo 08.07 sem za začetek dopusta načrtoval večje podvige v Karnijskih alpah a me je vremenska napoved od tega odvrnila.Ostal je rezervni načrt in sem se zjutraj odpeljal preko Gorenjske in Korenskega sedla naprej v Ziljsko dolino.Po Šmohorju sem se peljal naprej še 24 km do Oberes Gailtal in v vasi Dellach zavil levo proti glavnemu grebenu Karnijskih alp.Mimo ogromnih okroglih skladišč " ne vem česa" sem se peljal do vasi Waidenburhg in na začetku nje zavil levo na gorsko cesto za Zollner see hute.Kakšen km je cesta še asfaltirana do manjšega naselja nato pa se nadaljuje solidna makadamska cesta ,ki me je v nešteto ovinkih pripeljala na skoraj že polno parkirišče pod kočo Zollner see hutte oz DR.Steinwender hutte na višini 1700m.
na začetku poti na K. Trieb.jpg
na začetku poti na K. Trieb.jpg (37.27 KiB) Pogledano 2000 krat
Mimo koče sem prišel do poti, ki je vodila proti Klaine Trieb 2096m s katerega sem se ob pomoči varoval spustil do škrbine med K.Trieb in H. Trieb.Tu se hrib takoj postavi pokonci a s pomočjo varoval-neprekinjenih pletenic napredujem hitro.
začetek zavarovane poti na Hoher Trieb.jpg
začetek zavarovane poti na Hoher Trieb.jpg (47.3 KiB) Pogledano 2000 krat
Vmes pomislim , da morda ne bi bilo slabo, če bi na podobne ture vzel s seboj tudi čelado.Čeprav je nekaj klinov izruvanih to ne zmanjšuje varnosti saj je zajla ves čas povezana in pač drži kak višji klin.Malo višje ,ko se stena še bolj postavi pokonci pomislim , da bi si morda na stara leta vseno lahko omislil kak samovarovalni komplet in ga predvsem vzel s seboj.Že blizu vrha je ležala na polici zvita vrv privezana na zajle a jo je nekdo potegnil gor.Na vrhu Hoher Trieb 2199m OE/KT -066 sem prvo postavil mobilno anteno za 2m in 70cm ,ki je moja standardna oprema za te frekvence.
aktivacija OE  KT - 066.jpg
aktivacija OE KT - 066.jpg (25.05 KiB) Pogledano 2000 krat
Prvo zvezo sva vzpostavia s Stanetom S56SNR ,ki je bil na Sabotinu in sem ga slišal res odlično 59.Torej mimo celotnih Julijskih alp.Z našimi operaterji sem naredil še nekaj zvez na 2m in celo dve na 70cm nadaljeval pa sem na 7Mhz. Skupaj sem na 1. aktivaciji OE / KT -066 naredil 19 zvez.Sestopil sem po drugi poti ,ki se le malo bolj zahodno mimo vojaških objektov iz I. svetovne vojne spusti na izhodišče.Ta pot je bila sicer lažja a vseeno dovolj strma ,da je terjala precej previdnosti zaradi mokre podlage.Da bi šel domov je bilo prezgodaj in sem šel do jezera Zollner see in naprej po skoraj vodoravni poti v smeri planine Waidegger.Po kakšni uri hoje sem se obrnil in vrnil do koče Zollner hutte in se dogovoril za prenočišče.
Hvala vsem za zvezo

Še nekaj slikic:

https://photos.google.com/album/AF1QipP ... _CrFySZjmY


73 Marko

Odgovori