OE/KT-132 Topiza

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

OE/KT-132 Topiza

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Po aktivaciji Ojstre sem se namenil aktivirat še vrh Topiza ( Topica) 1649m z referenčno številko OE/KT-132.Topica je bila že enkrat aktivirana leta 2008 in je bil že čas za ponovno aktivacijo.
Po isti poti sem se spustil z Ojstre vse do gozdne ceste in mimo odcepa kjer sem se priključil zjutraj cesti nadaljeval proti vzhodu.Smerna tabla me je kmalu usmerila na razgleden greben ,ki sem mu ves čas sledil v zmernem vzponu.
pogled nazaj na Ojstro , zadaj Ojstrc-Obir in desno Mali Obir.jpg
pogled nazaj na Ojstro , zadaj Ojstrc-Obir in desno Mali Obir.jpg (46.13 KiB) Pogledano 2181 krat
Kasneje sem prišel na drugo gozdno cesto in po njej vse do lesene hišice vikenda kjer sem si natočil vodo.Od tu je šla pot mimo vikenda v strm smrekov gozd do večje jase po kateri sem prišel do lovske opazovalnice z »video nadzorom« kot je pisalo na tabli.
spredaj levo Olševa zadaj kamniške alpe.jpg
spredaj levo Olševa zadaj kamniške alpe.jpg (36.36 KiB) Pogledano 2181 krat
Tu se je teren končno malo položil in v naslednjih 15 minutah sem bil na Topici od Ojstre pa skupaj cca 1,5 ure.
Topiza 1649 OE KT-132.jpg
Topiza 1649 OE KT-132.jpg (37.88 KiB) Pogledano 2181 krat
Tudi na Topici je križ , razgledi so podobno lepi in tudi tu je za aktivatorje poskrbljeno z veliko klopjo in mizo.Prišlo je še nekaj obiskovalcev ( 4 ) in ko sem videl , da se ne bojo kmalu pobrali v dolino sem pričel z aktivacijo na 2m.Precej obilen Avstrijec ( cca 150kg) ,ki se mu je videlo , da se je komaj privlekel na vrh Topice je pokazal precej zanimanja za našo dejavnost , še posebej ko sem mu pokazal spisek vseh vrhov OE/KT.Po aktivaciji na 2 m sem postavil še anteno za KV in naredil nekaj zvez na 7 MHz. Nadaljeval sem na 14 MHz kjer sem prvo zvezo naredil z Grkom ,ki je delal IOTA in čeprav sva oba delala s 5W sva se odlično slišala.Tisti dan je bil res ugoden za KV saj je šlo na 14 MHz odlično in iz Španije in Anglije sem dobival odlične raporte 57 do 59 celo nekajkrat 59 +10 in celo 59 +20. Tudi 3 S2S zveze sem vpisal v skupen izplen 47- tih zvez.
Po aktivaciji sem se po isti poti vrnil do avta in se z njim spustil na drugo stran do neke gorske kmetije kjer sem presenečen ugotovil ,da je pred menoj zaklenjena ograja.Po ogledu mi je precej staro verigo uspelo rešiti skozi en pretegnjen člen in bil sem rešen .Sledil je še spustil v Železno kaplo in preko Jezerskega domov.V OE /KT je še precej neaktiviranih ali samo enkrat aktiviranih vrhov in z neznanimi vrhovi imam precej veselja tako ,da se še slišimo s kakšnega .
Še nekaj slik;

https://photos.google.com/album/AF1QipO ... jehsM_gqGY


Hvala vsem za zvezo

73 Marko

Odgovori