OE/KT-099 Starhand

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

OE/KT-099 Starhand

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Po aktivaciji Ojsternika sem se spustil do nove koče pod sedlom Lom . Od tam sem šel navzgor do sedla Lom in naprej do planine Dolinca.Vreme je bilo solidno malo sonca malo oblakov in odločil sem se še za aktivacijo Starhanda OE/KT-099 visokega 1965m .Na planini Dolinca je bilo kar živahno z nekaj pohodniki in kravami ,ki so se pasle med avtomobili.Po ogledu karte sem nadaljeval po cesti , ki je je prečkala večji potoka in se nadaljevala v smeri sever.Hoja je bila prijetna ,ker je bila cesta položna in sem lahko hodil hitreje.Po daljši prečki se je obrnila za 180 stopinj in tako sem nadaljeval dokler nisem naletel na planinsko pot ,ki je sekala cesto in sem nadaljeval po njej skozi smrekov gozd.
pot.jpg
pot.jpg (146.73 KiB) Pogledano 2027 krat
Višje se je gozd redčil in ponovno sem prišel na velik pašnik, ki ga je pot sekala daleč v levo vse do slemena kjer se je ponovno obrnila nazaj proti severu.Sedaj sem že dobro videl moj drugi današnji cilj Starhand.
Ojsternik desno Starhand levo.jpg
Ojsternik desno Starhand levo.jpg (86.35 KiB) Pogledano 2026 krat
Na ravnem delu travnika sem si ogledal nekaj smernih tabel in ugotovl, da imam do vrha le še 20 minut.Nadaljeval sem kar po travniku naravnost navzgor in se po strmih travah povzpel na ozek greben.Takoj mi je postalo jasno , da pot ne gre tukaj a sem vseeno prečil greben in malo pod vrhom ponovno ujel dobro shojeno pot ,ki me je v nekaj minutah pripeljala na vrh.Vreme se je kvarilo zato sem na hitro postavil vertikalno dual band anteno za 2m in 70cm in pričel z aktivacijo.
Starhand  1965m   OE -KT-099.jpg
Starhand 1965m OE -KT-099.jpg (125.47 KiB) Pogledano 2027 krat
Na vrhu sem ostal le 15 minut , da sem naredil 5 vez in se hitro umaknil . Od zahoda je prihajala črna gmota in se mi preko Poludnika 1999m (OE/KT-095) bližala .Po pravi poti sem bil hitro na travniku in se od tam po isti poti začel spuščati proti gozdu.V gozdu me je že ujelo rahlo rosenje in ni bilo dolgo ,ko se je že močneje ulilo.Do avta sem imel še dobro uro hoje zato ni imelo smisla divjati , raje sem pazil da se ne bi kje na razmočenem terenu prevrnil.Kljub slabšemu zaključku sem bil vesel ,da sem spoznal dve novi gori v Karnijskih alpah in tudi obe aktiviral.Z obeh vrhov pa sem že pogledoval proti zahodu kjer se po grebenu Karnijskih alpah nadaljujejo novi SOTA vrhovi.

Hvala vsem za vezo

še nekaj slik :


https://photos.google.com/album/AF1QipN ... _10GNSIOLM



73

Marko

Odgovori