OE/ST-319 Schlossberg

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

OE/ST-319 Schlossberg

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Po odločitvi z ženo ,da greva na obisk k hčerki v Graz vzamem s seboj seveda svojo opremo za sota.Imel sem v planu aktivirati dva vrha toda časovno se mi ni izšlo,saj sem bil predvsem odvisen od vnukice in njenega življenskega sopotnika,ter vodnika po OE.Ta sota točka se nahaja par km ven iz Graza in se nahaja na hribčku višine 474m.Do vrha vodijo tri poti.Lahko gremo z avtomobilom ,dvigalom ali po stopnicah(230 stopnic).Z mojim spremljevalcema se odločim za stopnice,ki se vzpenjajo v cik-cak-u na vrh.Par metrov pod vrhom se nahaja nekakšen zvonik in velika ura ,ki je vidna daleč naokoli.Ta ura kaže tudi minute.Malo naprej se nahaja trafika,in pa pa cerkvica in potem veliki park.Pred parkom je na desni v globino cca 20m izkopano nogometno igrišče,čeprav je hrib iz apnenca.Občudujem kaj so sposobni narediti nekateri ,da privabijo goste.Sam vrh je velik park z klopcami in drevesi ,za 1e pa si lahko ogledamo Graz z objektivom ,ki je pričvrščen na obzidju.Po postavitvi začnem z delom in na veliko presenečenje sem naredil samo enega avstrijca,vse ostalo pa S5.Z signalom so vsi prihajali 59,kar me je presenetilo.Prostora na vrhu je dovolj za postaviteh vseh vrst anten.Tudi kakšnih sevanj ali motenj ni, tako da je delo v užitek.No poleti si bomo vzeli par dni časa in obiskali še druge hribe in hribčke tam okoli.Hvala vsem za zveze
73 de S57MB
Slike na;http://picasaweb.google.com/S57MBboris/ ... directlink#
Priponke
Graphic3.jpg
Graphic3.jpg (14.5 KiB) Pogledano 1792 krat
Graphic2.jpg
Graphic2.jpg (16.99 KiB) Pogledano 1791 krat
Graphic1.jpg
Graphic1.jpg (104.75 KiB) Pogledano 1791 krat

Odgovori