OE/KT-121 Karntner Storschiz - Pristovški Storžič

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

OE/KT-121 Karntner Storschiz - Pristovški Storžič

Odgovor Napisal/-a S57MS »

V četrtek 21.01.2010 sem imel dopust in šel s hčero in njeno družbo smučat na Krvavec.Na sedežnici sem občudoval s soncem obsijane gore in vse bolj me je vleklo, da bi tudi nasledni dan preživel malo više.Poklical sem v službo in v minutki dobil prost tudi naslednji dan.
Odločil sem se ,da grem na Jezersko in poskusit prit na 1759m visok Pristovški Storžič in Avstrijsko SOTO OE/KT-121. Po brozgasti cesti sem se odpeljal do mejnega prehoda na Jezerskem sedlu.Vreme je bilo povsem drugačno kot prejšnji dan, megleno in še malo več kot 5 cm pršička je padlo.Za Avstrijsko mejno stavbo sem se razveselil ceste kjer ni bila narejena samo gaz ampak je bila cesta celo splužena.To mi je omogočalo hitro napredovanje do konca ceste , naprej pa je ob meji s Slovenijo vodila gaz po strmem travniku.No travnik je v kopnem času sedaj pa je nov sneg zakril sledi prejšnjih obiskovalcev,gaz pa je bila dobro vidna.Vreme pa še kar oblačno in vse bolj megleno vse do škrbine kjer sem prešel na severno stran.Sicer sem že bil nekajkrat na Pristovškem Storžiču a vedno poleti in sem vedel ,da moram priti do strmejšega dela kjer bojo zajle.S seboj sem vzel dva cepina , če bi bile zajle pod snegom a je bila samo ena ostale pa so mi omogočale lažji vzpon do grebena.Na grebenu se mi je zazdelo ,da je nekoliko svetleje in sem pohitel do vrha kjer sem pričakoval sonce.Na vrhu stoji velik železen križ ,ki se ga vidi že s ceste po kateri sem prihajal, kadar ni megle seveda.Vpisal sem se v knjigo na vrhu in pripravil opremo za aktivacijo , ko se kar na enkrat oblaki skadijo in skozi posveti sonce.Ja to sem čakal in začnem z aktivacijo.V dobre pol ure sem naredil 17 vez kar je kar dovolj za petek in od tega 3 postaje OE.Med tem se je od sonca prijetno otoplilo in ko sem se vračal v dolino in gledal spodaj meglo sem se odločil , da grem še na našo SOTA točko S5/KA-020 Pristovnikova planina.
Slika
Nekje sredi prečne poti med škrbino in strmim travnikom sem zavil desno ,kar za gazjo ,ki jo je naredila ena velika žival, verjetno gams.Gamsi že vedo kje so najlažji prehodi.Ker je bil sneg različen od trdega zmrznjenega do pršiča sem si nadel dereze v roki pa dva cepina in v 20 minutah sem bil na grebenu oz kakšnih 30m vzhodno od roba kjer greben prehaja v raz . Tudi tu je sledila aktivacija in tokrat so se javili nekateri novi operaterji , ki so že končali službo.Zaradi toplega vremena me ni vleklo v dolino in sem še taval po grebenu sem in tja dokler se nisem spotaknil ob mejni kamen povsem na koncu grebena ,ki je bil skrit pod snegom.Za spomin sem naredil še nekaj fotografij kamna z oznakami Oe/XXIII /111 in na drugi strani RS XXIII/111 saj verjetno nekaj časa ne bom spet prišel na ta vrh .To je bila namreč že moja druga aktivacija s tega vrha in imam še veliko drugih hribov za obiskat.
Slika
Lahko le povem , da je vrh pozimi veliko laže dosegljiv kot poleti…..no vsaj z južne strani kjer sem gor rinil jaz.Na pot sem se vrnil po isti gazi, ki sem jo naredil pri vzponu in med spustom po cesti premišljeval ,da danes nisem srečal nikogar.Zaradi tega mi ni bilo nič dolgčas saj sem se slišal z mnogimi operaterji in z nekaterimi razen obveznega raporta tudi malo poklepetal.

73
S57MS - Marko
še nekaj slikic

https://photos.google.com/album/AF1QipO ... STwMll8TSQ

Odgovori