I/FV-320 Monte Timau

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

I/FV-320 Monte Timau

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Po prespani noči v bivaku na planini Pramosio alte smo si zjutraj skupaj z italijanskimi plezalci pripravili zajtrk in šli vsak svojo pot .Oni na bližnjo steno plezat kratke športne smeri jaz pa okoli jezera Avostanis proti vrhu gore Creta di Timau.
jezero Avostanis  zadaj Creta di Timau.jpg
jezero Avostanis zadaj Creta di Timau.jpg (47.14 KiB) Pogledano 2450 krat
Pot je travnata in prijetna za hojo . Ko sem prišel do grebena so se mi odprli še lepi pogledi v sosednje doline in avstrijske gore.
proti vrhu.jpg
proti vrhu.jpg (44.48 KiB) Pogledano 2450 krat
Tik pod vrhom je 10m bolj pokončnih kjer si moramo pomagati z rokami, za varnost pa so napeljana tudi varovala.Na vrhu je že bilo nekaj ljudi zato sem se umaknil nekaj metrov in pričel z aktivacijo I/FV -320 na 2m .S Francijem S57ILF sva brez problemov naredila zvezo tudi na 50MHz s pomočjo teleskopske antene za 6m ,ki jo sedaj vedno nosim s seboj.Razen naših postaj mi je bila zanimiva tudi postaja T77NC in mislim , da je to celo moja prva zveza s San Marinom.Ko so ljudje odšli v dolino ,sem postavi l še vertikalno anteno za 20 in 40m in še na teh frekvencah naredil nekaj zvez.
aktivacija   I  FV -320.jpg
aktivacija I FV -320.jpg (29.08 KiB) Pogledano 2450 krat
Po aktivaciji sem sestopil po drugi poti in si na ozkem grebenu ogledoval podzemne utrdbe iz prve svetovne vojne.Sedaj sem bil že tolikokrat v Karnijskih alpah , da sem že vajen na številne kaverne ,ki so tu na vsakem koraku.Lepo toplo vreme in dovolj časa sta me napeljale na to , da sem se povzpel še na sosednjo 2193 m visoko Cima Avostanis , ki ima tudi nemško ime Blaustein saj stoji na meji med Avstrijo in Italijo.Cima Avostanis sicer ni Sota vrh sem pa vseeno užival v lepih razgledih in si ogledal druge še neaktivirane vrhove v bližini.Sestopil sem po drugi poti in se iz smeri vzhoda spustil do jezera in bivaka.Opazoval sem še plezanje znancev v bližnji steni in se odločil , da bom zaradi tako lepega ambienta ob jezeru ostal v bivaku še eno noč pa še najcenejše spanje je tam - zastonj.Da sem lahko sporočil domov , da me še en dan ne bo , sem se moral povzpeti nazaj na hrib kjer sem šele dobil signal za mobilni telefon .Ko je sonce zašlo so vsi obiskovalci planine odšli , jaz pa sem zakuril v odprtem kaminu in občasno hodil gledat ven zvezde ,ki jih je bilo tisto noč res veliko.Drugo noč sem prespal na pogradu a tudi tokrat na golih deskah v spalni vreči in še pokrit z jakno.Ponoči se je veter zelo okrepil in spričo različnih glasov sem že mislil , da sem dobil obiskovalce pa ni bilo nikogar.


še nekaj več slik :

https://photos.google.com/u/0/album/AF1 ... mrwkA-ZjDI



Hvala vsem za zvezo


73 Marko
Zadnjič spremenil S57MS, dne 18 Avg 2016, 17:19, skupaj popravljeno 1 krat.

s58r
Prispevkov: 276
Pridružen: 10 Maj 2008, 18:27

Re: I/FV-320 Monte Timau

Odgovor Napisal/-a s58r »

Hvala lepa tudi tebi za vsa poročila.....

73 de S58R - Rado

Odgovori