Mali Draški vrh

Moderatorji: s58rs57xx

Odgovori
S50TA
Prispevkov: 7
Pridružen: 09 Jun 2008, 12:45

Mali Draški vrh

Odgovor Napisal/-a S50TA »

Živjo!
Iz Rudnega polja na Pokljuki lahko pričnemo turo na kar nekaj dvatisočakov tega dela Julijskih alp. Po pregledu karte vrhov s SOTA referenčno številko najbolj bode v oči to, da ima izmed štirih dvatisočakov samo Tosc svojo SOTA referencno stevilko.
Slika
Tosc iz Velikega Draškega vrha


V kolikor upoštevamo pravilo 150m od sedla do vrha bi moral imeti svojo SOTA stevilko tudi Mali Draški vrh 2132m.
Slika
Mali Draški vrh in Viševnik iz Velikega Draškega vrha


Preval ki loči Veliki Draški vrh 2243m od Malega Draškega vrha je na višini nekje 1960m.
Veliki Draški vrh je na zahod s Toscem povezan z grebenom nekje na 2120m kar ne omogoča nove SOTA referenčne številke po pravilu 150m. Preval, ki povezuje V. Draški vrh in M. Draški vrh pa je nižji za več kot 150m od najnižjega izmed njiju. Tako bi med štirimi dvatisočaki lahko imeli dve sota referenčni številki Tosc S5/JA-021 in Mali Draški vrh S5/JA-???.
V razmislek,

73 de S50TA / Andrej

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Mali Draški vrh

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Slike so sicer lepe, a ne povedo dovolj.

Tule bo bolj jasno: http://www.geopedia.si/#L2612_F172_T561 ... 284931_s16" onclick="window.open(this.href);return false;

Na hitro pogledano bo držalo, da lahko dobi številko pri naslednji veliki prenovi tabel, ki se pripravljajo za prvo obletnico SOTA S5 ...
Jure S57XX

S50TA
Prispevkov: 7
Pridružen: 09 Jun 2008, 12:45

Re: Mali Draški vrh

Odgovor Napisal/-a S50TA »

Jure slike so samo dodane zraven za boljši občutek. Če pa dobro prečitaš sem navedel dejansko stanje, katerega sem preučil tudi na terenu. Sam si se prepričal s pregledom karte jaz pa sem se z GPS-om, ki verjamem, da ne kiksa več kot +-10m. Ravno to me je vodilo tudi v to, da napišem prejšnji post.
73 de Andrej / S50TA

s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

Re: Mali Draški vrh

Odgovor Napisal/-a s57x »

+/-10m je za določanje vrhov prevelika toleranca. Pač velja P150 in nič drugega. Gotovo bo Mali Draški vrh "new one", saj izpolnjuje pogoj.

Morda bo na tem zemljevidu iz Atlasa okolja to še bolj vidno:

Slika

73 Jurij, s57x

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: Mali Draški vrh

Odgovor Napisal/-a s54q »

Evo pa imamo še enega. Pa ne bo edini.
spremembe po reviziji okoli 15.6.

lp Boris

S57BNX
Prispevkov: 49
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:32

Re: Mali Draški vrh

Odgovor Napisal/-a S57BNX »

Bravo fantje!

Ko sva z Živo zadnjič pregledovali seznam gora označenih s SOTA referenco, je tudi ona omenila Mali Draški vrh. »Je zahteven, a se splača rint gor, ker so z njega prečudoviti razgledi,« je rekla. Ona ima pač (drugačne) radioamaterske poglede kot mi. Takoj sem ji morala sporočit tole vašo novico. Upam, da …… še letos. Ne smem preveč povedat, da ne bo trpelo družinsko življenje.

73 & 88, Sabina S57BNx

Odgovori