Predlog za dodajanje dveh vrhov v S5/PK

Moderatorji: s58rs57xx

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

Predlog za dodajanje dveh vrhov v S5/PK

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Pozdrav!
Za to pisanje sem se odločil zaradi pogovorov z različnimi sota aktivatorji.Naj mi bo oproščeno,če ne razmišljam pravilno.
ŠPIK.(Paški kozjak)Špik se nahaja nad planinskim domom na paškem kozjaku.Je najvišji vrh zahodnega pogorja kozjaka.cesta nas privede do cerkvice in kljub temu imamo še pol urce hoje do špika.http://www.hribi.net/gora/spik_paski_kozjak/4/741. Zato mislim,(moje osebno mišljenje),da bi si zaslužil mesto med sota vrhovi.Od cerkvice imamo pa proti vzhodnemu delu 1,5-2h hoda do basališča S5/PK-007.

II.Smrekovec je drugi vrh ,ki je po krivici zapostavljen ,saj z svojimi 1577 m nudi pogled ,zgodovino,itd...Je pa pol ure oddaljen od doma na smrekovcu. http://www.hribi.net/gora/smrekovec/3/485.

III.Ukinil (spet moje osebno mnenje) pa bi npr.Bezgovica S5/KS-054,

Mislim,da bo moje pisanje obrodilo sadove ali naletelo na komentarje.
73 de S57MB-Boris

ps.zemljevidov pa NE znam vstavljati .Se opravičujem

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: Predlog za dodajanje dveh vrhov v S5/PK

Odgovor Napisal/-a s53x »

Osnova za SOTA program in s tem določanje pravil igre je tako imenovani ARM, oziroma Referenčni priročnik združenja! Tudi Slovenski radioamaterji imamo svojega, ki se striktno pokriva s pravili ostalih SOTA združenj po svetu in je sveto pismo ali pa ustava za delovanje nacionalnega združenja.
Pričakoval sem, da je vsak, ki sodeluje v S5 SOTI naš S5 ARM vsaj enkrat prebral preden se je odpravil na svojo prvo aktivacijo. Kot vidim temu ni tako!
Apeliram na vse, ki jih zanima SOTA delo, da si preberejo S5 ARM! Tega najdejo tako na tem forumu, kot tudi na S5 sota spletni strani. Še posebej člen 2.2 Splošne informacije, ki govori o tem kateri vrhovi spadajo in pod kakšnimi pogoji v spisek SOTA vrhov. Lepi razgledi in podobne zadeve v pravilih niso nikjer omenjene, niti v HI rubriki !
Če sem preveč zakompliciral naj mi bo dovoljeno, da zapišem še na kratko:
I.Paški kozjak ne zadovolji P150 pravila
II. isto kot zgoraj
III. nisem videl smisla, da bi šel preverjat

Boris, glede na zgoraj napisano sledi, da ne razmišljaš pravilno, da različni sota aktivatorji nimajo pojma kako deluje SOTA program in nenazadnje z moje strani ti je oproščeno.
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

Re: Predlog za dodajanje dveh vrhov v S5/PK

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Najlepša hvala za obrazložitev.No jaz sem prebral celotno zadevo večkrat zato sem se bolj naslanjal na odstavek 3.6-3.6.1 in 3.6.2.No mogoče sem jih razumel malo narobe zato tudi ti moji predlogi.Če sem jih razumel napačno se opravičujem .
73 de S57MB-Boris

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: Predlog za dodajanje dveh vrhov v S5/PK

Odgovor Napisal/-a s53x »

Da bo odgovor popoln, se oglašam še na p.s. na koncu prve objave!

Postopek kako vstavim sliko/zemljevid na forum!
1. Pod tem kvadratkom kjer vpisujem tekst je tudi gumb Naloži priponko, katerega kliknem.
2. V vrstico kjer piše Ime datoteke:_______ kliknem Prebrskaj in na svojem PCju poiščem tisto sliko, ki jo želim v objavi.
3. Sledi klik na Dodaj datoteko in ko se stran čez par trenutkov ponovno naloži, dobim pod tem poljem kjer je tekst novo okno, kjer piše Objavljene priponke ...itd.
4. Zdaj je pod poljem Komentar datoteke zapisana datoteka (ime slike), ki sem jo naložil.
5. Zadnje dejanje je še klik na gumb Postavi v vrstico in v tem polju kjer pišem se izpiše (attachment=0)imeslike.jpg(/attachment)
6. Slika je zdaj dodana v objavo. Če si želim ogledati kako slika izgleda v objavi, klinem na gumb Predogled, kjer končno vidim napisan tekst in dodano sliko.
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Predlog za dodajanje dveh vrhov v S5/PK

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Boris,

vsak lahko "kiksne" ;). V poglavjih od 3. dalje govorimo le o nekaterih posebnostih posameznih območij in seznamu vrhov, ki so se "uvrstili" na ta seznam. Za samo razumevanje pravil igre pa je celotno poglavje 2 ARM-a. Večkrat prebati ta del - jaz ga tudi, posebno sedaj, ko pripravljamo prenovljeno verzijo 8-) ...

Ni mi pa čisto jasno, kaj si mislil s poglavji 3.6.1 in 3.6.2 - ta govorijo o CP območju?

Verjetno se je zamešalo ARM in Splošna pravila :? Splošna pravila v poglavjih 3.6. govorijo o dodajanju vrhov, a je tam jasno napisano, da se dodajo lahko le vrhovi, ki zadoščajo pogojem, ki jih je Združenje sprejelo - ti pogoji pa so navedeni v ARM-u. Žal iskanje novih vrhov brez uporabe kart ne bo šlo ...
Jure S57XX

S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

Re: Predlog za dodajanje dveh vrhov v S5/PK

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Najprej se moram opravičiti za mojo zamenjavo med ARM in "splošna pravila "SOTA.No jaz sem gledal splošna pravila sota zato je prišlo tudi do moje napake oziroma drugačnega razumevanja,za kar se opravičujem.Sedaj sem prebral ARM.
73 de S57MB-Boris

Odgovori