SOTA Italia

Manjaktualne stvari

Moderatorji: s58rs57bba

Odgovori
S57RX
Prispevkov: 11
Pridružen: 17 Okt 2011, 12:47

SOTA Italia

Odgovor Napisal/-a S57RX »

Pozdravljeni,
ker živim ob meji se zanimam tudi za aktivacije italjanskih vrhov. V soboto grem verjetno na FV-310 Monte Arvenis, 1967m (če prej usposobim 20m na TJ2A, ker z VHF v IV3 nimam kaj počet, mogoče kak S2S v S5 ali OE).

Povezal sem se z nekaj HAMi iz Italije, ki so bili veseli zanimanja za njihove vrhove.

Carlo, IW1ARE, me je prosil, če bi mu pomagal pri promociji SotaItalia. Poslal mi je spisek vrhov SOTA za FV in VE, dogovorila sva se, da mu predloge pošljem do konca meseca, ko bodo ARM pošiljali v UK. Seveda v spisku vrhov ne smejo manjkati Viš in Montaž, pa še mnogi drugi vrhovi sosedov.

Zato pozivam vse S5 SOTAše, da se mi pridružijo v pomoč Italjanom, ki so se šele lani vključili v SOTO...

73 de Erik, S57RX

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: SOTA Italia

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Erik,

če sem te razumel prav: Italijani bi želeli, da jim mi predlagamo SOTA vrhove za njihov program?
Jure S57XX

S57RX
Prispevkov: 11
Pridružen: 17 Okt 2011, 12:47

Re: SOTA Italia

Odgovor Napisal/-a S57RX »

ja, sam sem pogrešal predvsem Viš in Montaž, po pregledu samo I/FV vrhov sem ugotovil, da skoraj so vse GPS koordinate napačne (nekatere tudi za kak kilometer), da višini niso točne, da je izpuščenih večina vrhov...

sam se se ponudil Carlu, če potrebuje pomoč. Ker sem v italjanskih hribih redki obiskovalec (so pa ti hribi blizu) bi želel, da svoje predloge da še kdo, ki si to želi. Trenutno pripravljam spisek za vrhove italjanskega Krasa, Nediške doline, prealpi Giulie, zahodne Julijce in nekaj vrhov v Karnijskih Alpah

osnutek predlaganih vrhov:
Monte Cocusso
Monte Cum
Monte Matajour
Monte Mia
Monte Vogu
Monte Joanaz
Monte Plauris
Monte Lavara
Monte Cuzzer
Monte Chila
Monte Guarda
Monte Iauar
Monte Palantavins
Cuel di Lanis
Monte Testa Grande
Monte Musi
Montemaggiore, Punta Lausciovizza
Monte Plagne
Monte Cuarnan
Monte Canin
Monte Mangart
Jôf di Montasio
Jof Fuart
Monte Re
Monte Santo di Lussari
...
zdej sem okrog Kanina

Italjanski SOTA s svojim internim aktom (ne ARM) določa, da morajo biti vrhovi najmanj 45 min hoje oddaljeni od cest in drugih dostopov (npr. žičnice ipd.), zato bojo zgornji vrhovi še spucani takih, ki imajo cesto do vrha

glede na število vrhov, pa bo še trajalo predno bo Italia v celoti pokrita z vrhovi SOTA.

73 de Erik, S57RX

Odgovori