Triglav

Manjaktualne stvari

Moderatorji: s58rs57bba

Zaklenjeno
s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Triglav

Odgovor Napisal/-a s54q »

Sicer je vse v najlepšem redu in poročil ni nujno pisati. Vendar bi se za našo najvišjo goro spodobilo kaj napisat in kakšno fotografijo prilepit. Če ne zaradi drugega vsaj zato, da bi ostali vedeli, kakšne so razmere gor. Do danes je bil Triglav kar enajstkrat aktiviran. Zadnjič kar dvakrat v tem mesecu. In koliko poročil imamo?


Boris, S54Q

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Triglav

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Boris,

morda so pa delali s Kredar'ce, pa ni kaj pokazati :twisted: ...
Jure S57XX

s57org
Prispevkov: 2
Pridružen: 20 Okt 2009, 22:11

Re: Triglav

Odgovor Napisal/-a s57org »

Dragi radioamaterski kolegi...
Sicer redko prebiram in še redkeje objavljam na tem forumu, a nekako nemorem, da nebi odgovoril na tole temo.
Kot si rekel Boris poročila niso obvezna, in vsa čast aktivatorjem, ki jih redno objavljajo. Opažam, da je poročil vedno manj, kljub temu da je SOTA aktivnost pri nas razmeroma velika. Zakaj je temu tako?
Morda nas je več hribovcev kot forumašev? Morda pa je vsa zadeva skrenila v napačno smer in se aktivatorjem ne ljubi ukvarjati s tem kateri grm ali kamen je pravi sota vrh?
Jure...tvoja pripomba se mi zdi nepoštena do aktivatorjev, ki več energije posvečamo hribom kot forumu...
Je po tvojem v vsaki aktivaciji, ki nima poročila dvom? Fantje... :roll:

Še odgovor za Borisa... Razmere na Triglavu so FB. Pot on Planike čež Mali Triglav je 95% kopna, nekaj snega je spodaj v vstopu v steno, vendar temu nebo več dolgo tako. Sam sem z Rudnega polja do vrha porabil dobre 4 ure. Kljub temu da sem imel s seboj svo opremo tudi za KV nisem hotel s svojo palico kaziti fotografij sončnega zahoda vsem ostalim, morda drugič.

Srečno v hribih, morda pa se kdaj srečamo na Kredarici ;)

73 S56CW, Marko

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: Triglav

Odgovor Napisal/-a s54q »

Morda nas je več hribovcev kot forumašev? Morda pa je vsa zadeva skrenila v napačno smer in se aktivatorjem ne ljubi ukvarjati s tem kateri grm ali kamen je pravi sota vrh?
Pa ne da so pravila prehuda? Mogoče je pa lepše in bolj preprosto oddajat od kje drugje, kot iz pravega vrha.

Moj namen posta je bil s tem dosežen!

Boris, S54Q

S51JS
Prispevkov: 25
Pridružen: 24 Apr 2010, 20:26

Re: Triglav

Odgovor Napisal/-a S51JS »

s57org napisal/-a:Morda pa je vsa zadeva skrenila v napačno smer in se aktivatorjem ne ljubi ukvarjati s tem kateri grm ali kamen je pravi sota vrh?
Marko vsekakor se strinjam s tabo, žal je tako da nekateri samo iščejo napake v poročilih in v samih aktivacijah. Jaz si to (radioamaterstvo in SOTA aktivnost) štejem kot hobi v katerem uživam, in se ne mislim sekirati zaradi določenih napakic ki so bile storjene hote ali pa nehote :)

S57PZ
Prispevkov: 159
Pridružen: 16 Jun 2008, 08:41

Re: Triglav

Odgovor Napisal/-a S57PZ »

Pa ne da so pravila prehuda?
Ma dej Boris...? Nikjer v pravilih NE piše, da je potrebno poročilo..., kot član MT-ja bi pa to lahko vedel...?

Se nekateri iz MT-ja malo norca delate iz aktivatorjev, ki ne pišejo poročil in jih neprestano obtožujete, da ne
delajo iz pravega vrha. Najbolje, da se utaborite na vrhu in skrivoma opazujete če so res vsi aktivatorji bili na pravem vrhu.
Ali ste res tako naduti, da tudi sami sebi ne varjamete več ?

Boris dosegal si pa ravno nasprotno saj sem prepričan, da bo od danes na tem forumu še manj poročil.

Lp, Zvone

s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

Re: Triglav

Odgovor Napisal/-a s57x »

Zvone, in prav ti, ki si bil njega dni zelo vnet iskalec nepravilnosti pri aktivacijah, si se moral oglasiti!?

Pravila so zato, da se jih držimo! Ne vem, kaj so to male napakice pri našem delu, to mi morate pojasniti.
Pravila so tako zastavljena, da "pokrivajo" še tako zapleteno situacijo. Če pa nekdo meni, da se je dovolj trudil, pa recimo, tudi namartal, in dela (ker govorimo o JA-001) z Malega Triglava, to pač ni SOTA vrh.

Še to: le kje Boris trdi, da je potrebno pisati poročila? Dajte, vsaj berite, kaj je kdo napisal. Poročila se piše zaradi tega, da bo nekomu, ki bo za nami šel na hrib, lažje. Mislim, da je vsakomur jasno, da bi tisti čas, ko pripravljamo material, lahko delali tudi kaj drugega.

Prijetno in varno v gorah,

Jurij, s57x

p.s. Zvone, PSE razsvetli nas, očitno se še nekje pišejo poročila, kje je to? Ta stran je uradna stran SOTA Slovenija, tisti, ki ne piše tu, se pač ne strinja z nečim, in ima vso pravico, da se tu ne oglaša. Žal pa nismo toliko ljudje, da bi si to povedali v obraz!

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Triglav

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Kako se razvname debata, ko se (očitno) nekomu stopi na žulj. Škoda :(

Precejkrat se je o tem že govorilo in celo pogovarjalo, a bi se bilo verjetno potrebno še večkrat. Kdor se gre »SOTA aktivnost« se jo mora iti po veljavnih pravilih in v skladu s SOTA duhom. Kdor misli, da mu tega ni potrebno početi, naj hodi v hribe in dela od koder se mu zljubi. Zadeva se je »izrodila« tisti trenutek, ko je prvi delal z napačnega vrha in napake ni hotel priznati.

Ne mislite, da imamo težave z nespoštovanjem pravil samo pri nas. Povsod se najdejo taki, ki mislijo, da pravila za njih ne veljajo. SOTA MT v Angliji se tega zaveda, a nimajo ideje, kako to preprečiti. Tudi oni se zavedajo, da je to »prekletstvo« raznih javnih list in točkovanja, a tako pač je. Zadeva se širi in pravil ne nameravajo spremeniti. S tem bomo morali živeti in delati ali pa dvigniti roke od vsega skupaj – kakor se komu ljubi.
Jure S57XX

S57PZ
Prispevkov: 159
Pridružen: 16 Jun 2008, 08:41

Re: Triglav

Odgovor Napisal/-a S57PZ »

s57xx napisal/-a:Kako se razvname debata, ko se (očitno) nekomu stopi na žulj. Škoda :(
Ma komu si stopil na žul, meni in Jaku ko še nisva aktivirala Triglava ? Markotu ?

Če je kdo res delal iz Malega Triglava ali Kredarice potem napiši kdo je to bil in predloži
slikovne dokaze ( ne digitalne simulacije ) drugače pa nehajte obtoževat aktivatorje vse povprek.

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Triglav

Odgovor Napisal/-a s57xx »

S57PZ napisal/-a: ... drugače pa nehajte obtoževat aktivatorje vse povprek.
Zvone in ravno ti to napišeš ... :lol: ...

Tole res nima smisla. Zaklepam in umikam v arhiv.
Jure S57XX

Zaklenjeno