SOTA- FACEBOOK

Manjaktualne stvari

Moderatorji: s58rs57bba

Odgovori
Uporabniški avatar
s57gb
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 Sep 2008, 18:57
Kraj: Podgorica pri Ljubljani JN76HC

SOTA- FACEBOOK

Odgovor Napisal/-a s57gb »

ne vem če je kod opazil vendar se vse več pojavlja reportaž z aktivacij na facebook-u kot na sota forumih :? .zakaj je temu tako pa razjasnimo z debato.
73 DE S57GB Antena je važna!

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: SOTA- FACEBOOK

Odgovor Napisal/-a S57D »

Že pred kar nekaj časa sem prosil, da se na S5 SOTA stran da link na S5 SOTA skupino na Facebooku. Žal sem čez nekaj dni v zasebnem sporočilu dobil obvestilo, da je SOTA MT proti temu, ter so mnenja , da ta link na slovensko SOTA stran ne sodi. Menda naj bi to bila "moja" privatna skupina ustanovljena brez dogovora in vednosti S5 MT, FB je ena velika špijonaža, na FB naj ne bi bilo koristnih informacij za S5 SOTA aktivnost, .....

V zelo kratkem času, kar S5 SOTA skupina na Facebooku obstaja se je vanjo včlanilo več kot 160 ljudi (kar je bistveno več kot na S5 SOTA forumu) z vseh koncev sveta, ki s svojimi komentarji in slikami SOTA aktivacij aktivno sodelujejo in popestrijo dogajanje v skupini. Od vseh dobivamo komplimente in pohvale. Kar je najbolj pomembno pa je to, da so preko teh več kot 160 članov skupine, naša sporočila in slike S5 SOTA aktivnosti vidne tudi njihovim nekaj tisoč prijateljem. V tem je tudi največja prednost socialnih omrežij v primerjavi z dokaj "zaprtim/omejenim" forumom.

V razmislek pripenjam razmišljanje objavljeno v zadnji številki ameriškega CQ Amateur Radio, may 2010:
Getting Social

At the Carolina DX Association dinner in March in Charlotte, I was talking with my tablemates about our tentative first steps into online social networking through the CQ Facebook page and discovered that at least one couple was already there and quite active (mostly to keep up on what their grandchildren are doing!). It made me wonder how many more of our readers are members of Facebook and/or other social networking sites (as of mid-March, we had roughly 2000 "fans" on our page), so this month's reader survey asks about your involvement with these online activities. I hope you'll take a few moments to respond and mail in the card.

Of course, social networking is nothing new for us hams. We've been using technology to do social networking for, oh, 100 years or so! After all, what is it we do on the radio? We talk to each other. We make friends. We make connections. Some of us talk with our voices; some talk with our fingers on keyboards, just like on the internet; some talk with our fingers on a Morse code key-try doing that on Facebook! Some of us even exchange photos and videos over the air, and use the internet to connect us to each other when the sun and ionosphere aren't cooperating. (Speaking of the sun and the ionosphere, if the whole sunspot cycle and propagation thing is a mystery to you, be sure to check out W5YI's article in this issue on sunspots and why they're important to us hams.)

So, if we have our own social networking space (the ham bands!), why do we need the internet, too? Simple ... the only people we can reach on the ham bands are people who are already hams. On a site like Facebook, when we post something interesting on the CQ page, it automatically appears on the "newsfeed" pages of each of our 2000 fans. When their non-ham friends visit their pages, they get exposed to ham radio. If each of our 2000 fans has 50 friends who regularly visit their pages, then our one message is seen by 100,000 people, 90,000 of whom probably are not already hams. As word gets out that these ham people are doing fun, interesting and sometimes important things, interest will grow and that will translate into additional growth for ham radio. That is why we need to be there!

73, W2VU
To je to. Tukaj ni več kaj dodati.

73, Miloš S57D

p.s.
Še odgovor na boštjanovo vprašanje. Zakaj se na FB bolj dogaja, kot tu? Zato, ker je FB modernejši in naša sporočila vidi nekaj tisoč uporabnikov, ker je branost in gledanost neprimerno večja, kot na tem forumu. Žal resnica kdaj tudi boli ....

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: SOTA- FACEBOOK

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Zadeva okrog FB in foruma se ponovno spušča na nivo, ki smo ga bili deležni že takrat, ko se je ustvaril SOTA forum - s to razliko da je bila takrat debata o tem, zakaj ni celotna zadeva kar na LEA forumu. Zagovornikov in nasprotnikov FB in drugih "socialnih" omrežij je cel kup. Sam sem se za kratek čas pred leti včlanil, a sem ušel, saj mi je bilo vse skupaj brez veze, pa še kup nepotrebne pošte je začelo prihajati. Ljudje uhajajo iz resničnega sveta v takale omrežja, marsikje pa se celotna zadeva zreducira le na to "koliko članov ima moja skupina".

Kar sem trenutno, kot neregistriran uporabnik FB uspel videti, so vsebine v smislu "Hvala za povabilo", "Podpiram", "Super", "Dobrodošel" in podobno. Sledi neka slik, podatkov o številu opravljenih zvez na aktivaciji, filmček, par opisov opreme, s katero kdo dela. Zame vse to nima trajne uporabne vrednosti. Če pa vsebine obstajajo in bi moral za kaj več biti registriran na FB, mi je vse skupaj sploh čisto mimo in trditev, da je FB najmodernejši način komuniciranja, ne drži ravno - zagotovo pa je trenutno najpopularnejši - rekli bi "najbolj in". Če nisi zraven, nisi nič - zato se marsikdo tudi pridruži na FB, da "nekomu pripada".

Zdi se mi povsem brez veze, da se tule gor prerekamo če je FB potreben ali ne. Kdor pač želi uporabljati FB, naj ga. Tudi tale tema nima nobene uporabne vrednosti in bo najbolje, da čimprej roma v koš.
Jure S57XX

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: SOTA- FACEBOOK

Odgovor Napisal/-a S57D »

Ker nočem kvariti nivoja SOTA foruma, se umikam z njega. Ocenjujem, da tudi vse moje pisanje tu gor ni imelo neke trajne vrednosti, zato sem svoje prispevke pobrisal in sprostil dragocen prostor na strežniku.

73, Miloš S57D

Uporabniški avatar
s57gb
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 Sep 2008, 18:57
Kraj: Podgorica pri Ljubljani JN76HC

Re: SOTA- FACEBOOK

Odgovor Napisal/-a s57gb »

tresla se je gora rodil pa miš.ogledov kar dosti komentarjev bore malo.nima nihče razen nas treh kakšno mnenje!?!
73 DE S57GB Antena je važna!

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: SOTA- FACEBOOK

Odgovor Napisal/-a s57xx »

S57D napisal/-a:Ker nočem kvariti nivoja SOTA foruma, se umikam z njega. Ocenjujem, da tudi vse moje pisanje tu gor ni imelo neke trajne vrednosti, zato sem svoje prispevke pobrisal in sprostil dragocen prostor na strežniku.

73, Miloš S57D
Oh ja, užaljenost pa taka ...
Jure S57XX

s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

Re: SOTA- FACEBOOK

Odgovor Napisal/-a s57x »

Miloš, delaš krivico vsem, ki smo z veseljem brali tvoje prispevke! Odločitev bom sicer pripisal na konto lune, čeprav je to slaba tolažba in ne reši problema.

Upam, da si premisliš! Naša lužica je tako majhna in nima nobenega smisla, da jo po nemarnem kalimo... predvsem v veselje vsem znanih tolmačev edine resnice.

73 Jurij, s57x

Uporabniški avatar
s57gb
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 Sep 2008, 18:57
Kraj: Podgorica pri Ljubljani JN76HC

Re: SOTA- FACEBOOK

Odgovor Napisal/-a s57gb »

ja očitno je to to kar se tiče FB in SOTA zadeve.ogledov veliko ostalo podn.dobro potem pa naj gre zadeva pač ne vem v izbris ali kaj že.jaz osebno bom še vedno rajši pogledal in prebral zadeve ki se tičejo SOTA-e na forumih, ker se mi zdi bolj tako nekako ....okusno.FB je pač trenutno IN in vsi se obešajo nanj.nič narobe da nebi kdo mislil, vendar menim, da vseeno neke zadeve pa zaslužijo mesto poleg tako opevanega FB tudi na kakšnem namenskem forumu.če se že toliko potrudite obesit slike in komentarje na FB pa obesite spotoma še na forum.nekdo se je potrudil in zgradil spletno stran S5 SOTA sedaj pa skoraj vse roma na FB. toliko o tem z moje strani bi se pa dalo še mnogo tega napisati.zadnje dneve gledam na FB zidu same trapaste poste tako da...
pa vse lepo vam želim predvsem varen korak v hribih in gorah.se ga kontaktiramo.73

ps- tistim pa, ki se potrudite in objavite tako na LEA kot na S5 SOTA forumu svoje slike in doživetja z aktivacij, gre zahvala za lepo branje in gledanje.

še enkrat 73 za vse in 88 za dekleta
73 DE S57GB Antena je važna!

s55db
Prispevkov: 12
Pridružen: 09 Sep 2009, 18:04

Re: SOTA- FACEBOOK

Odgovor Napisal/-a s55db »

Je pa spet res, da je več možnosti, da nekdo (neradioamater) naključno naleti na objave na FB, kot pa tukaj, tako da ni vse tako črno, morda se nam pa zaradi tega še kdo pridruži :)

PS: še vedno pa raje tukaj objavljam te moje redke aktivacije, na FB pa samo kartico pustim :)
73 de Deni

S59RA
Prispevkov: 5
Pridružen: 19 Sep 2009, 16:28

Re: SOTA- FACEBOOK

Odgovor Napisal/-a S59RA »

Na FB sem se prijavil in čez dva dni odjavil. Ostajam na SOTA forumu.

Odgovori