Dnevi zimskih aktivacij SOTA Slovenija

Manjaktualne stvari

Moderatorji: s58rs57bba

Odgovori
s58r
Prispevkov: 276
Pridružen: 10 Maj 2008, 18:27

Dnevi zimskih aktivacij SOTA Slovenija

Odgovor Napisal/-a s58r »

Slika

Dnevi aktivnosti SOTA Slovenija ( SOTA Slovenia Activity Weekend ) 6./7./8. Februar 2010

Namen Dnevov aktivnosti je promocija SOTA Slovenija programa v svetu ter v domovini in tudi vzpostavljanje S2S zvez.

Zimski termin Dnevov aktivnosti SOTA Slovenija je prvi polni vikend v mesecu februarju s tem,
da se doda še naš državni praznik ( slovenski kulturni praznik ), tokrat je to ponedeljek.

Vodilna ekipa SOTA Slovenija priporoča, da se uporablja vse frekvence, ki so namenjene za določeno vrsto dela
in ne le standardnih SOTA/QRP frekvenc. Predvsem na UKV področju se priporoča, da se koristi vse kanale in ne
le priporočenega 145.575 MHz FM.

S tem, ko najavimo svojo aktivnost na SOTAwatch ali na SOTA Slovenija forumu še ne pomeni,
da dobimo ekskluzivno pravico do uporabe najavljene frekvence ampak s tem opozorimo ostale zainteresirane,
da bomo na določen dan in ob določeni uri prisotni na določenem SOTA vrhu.

Ker so v sredogorju in predvsem v visokogorju v tem letnem času povsem zimske razmere apeliramo na aktivatorje,
da posvetijo maksimalno pozornost tako svoji VARNOSTI, kot tudi VARNOSTI ostalih obiskovalcev gora.

SREČNO in do poslušanja v Dnevih aktivnosti SOTA Slovenija 2010.

s58r
Prispevkov: 276
Pridružen: 10 Maj 2008, 18:27

Re: Dnevi zimskih aktivacij SOTA Slovenija

Odgovor Napisal/-a s58r »

Danes( sobota 06.02.2010 ), prvi dan zimskih aktivacij, svaj v našem koncu ni bil vzpodbuden....
Padavine so se sicer v Celju ,okoli 12.00 ure umirile, le nekaj kilometrov stran ( Rifnik, lokacija ki sem jo imel v načrtu ) pa je ponovno začelo močno snežiti.
Na radarski ( Lisca ) sliki padavin se vidi da nas bo iz JV zajel nov val padavin, ki naj bi pojenjal jutri okoli 11.-12. ure ( na zahodu bo že bolje jutri dopoldan ).
Sicer ( saj pri nas ) ni problem hoja do same lokacije, večji problem je priti do samega izhodišča....

Jutri je nov dan.

73 de S58R - Rado

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Dnevi zimskih aktivacij SOTA Slovenija

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Hja,

tudi lani smo imeli nemalo problemov z zimsko aktivnostjo. Vikend kasneje se nam je nasmehnilo vreme.

Slika
Po cesti

Žal me je danes s Slivnice odpihnilo. Lepa zimska narava, a za moje pojme prehud veter, ki je raznašal okoli nov sneg. Kaka UKV turbo aktivacija bi se še izšla, a brez resnega KV prispevka, ni to ravno to, kar bi želel.

Slika
Vrh

Vrh se je ves čas skrival v oblaku, le tu in tam se je malce razakdilo. Kolikor toliko zatišno je bilo predaleč od vrha. Iskanje bližje lokacije je ustavil visok sneg - brez krpl se ni dalo nikamor, saj sem se pogrezal do riti in se komaj spravil na nekoliko utrjeno gaz. Kljub vsemu lep zimski izlet, le lovci niso prišli na svoj račun.

Slika
Zimski počitek AJK stolpa
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Dnevi zimskih aktivacij SOTA Slovenija

Odgovor Napisal/-a s57xx »

No, nedelja mi je bila bolj naklonjena - kljub temu, da so vremenkoti orenk sfalili napoved. Oblačno, hladno, orenk zimsko, rahlo vetrovno, a je zadeva šla vseeno skozi. Sledi poročilo, le nekaj časa si moram vzeti.
Jure S57XX

Odgovori