Info SOTA točka S59DKR

Moderator: s58r

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Info SOTA točka S59DKR

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Zdravo!

približuje se drugi ponedeljek v mesecu - čas za SOTA srečanje v S59DKR-u. Tokrat predlagam, da pričetek prestavimo za pol ure - na 1930. Vzrok za zamik so zapore povezane s Škofjeloškim pasijonom. Popolne cestne zapore zaradi prireditve naj bi sicer umaknili ob 19.00 uri, a praksa kaže, da se zadeva lahko tudi malo potegne. Lahko se tudi domenimo, da zadevo prestavimo na prihodnji ponedeljek - 20. 4. 2009 ob standardnih 19.00.

Kakšno bi rekli o pripravah na sodelovanje na RA sejemu rabljene opreme, ki naj bi se po neuradnih informacijah dogajal prvi vikend v maju. Ker bi radi ponovno naredili lepljenko slik prosim, da s sabo prinesete izbor slik (plošček ali USB ključ) in kak filmček. Da ne pride do zmešnjav predlagam enako pravilo, kot velja za objavo na galerija.sota.si. - pri vsaki sliki naj bo jasno, s katerega vrha je, do tri slike za posamezen vrh.

Poleg tega bomo razrešili probleme in težave, s katerimi se je morda kdo srečal pri delu, izdelavi opreme, itd.
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Info SOTA točka S59DKR

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Zadeva prestavljana na ponedeljek, 20. 4. 2009 ob isti uri na istem mestu.
Jure S57XX

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: Info SOTA točka S59DKR

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 13:56, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Info SOTA točka S59DKR

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Tako, pa nam je le uspelo uskladiti termine in se zbrati v Loki.

Kot je bilo napovedano smo malo klepetali glede predstavitve na sejmu in ugotovili, da je vse še precej skrivnostno. Rado?

No, s pripravami smo vseeno začeli. Jaz sem začel snemati slike z galerije, Miloš (S57D) mi je prinesel nekaj svojih, Zvone (S57OPZ) obljublja, da mi jih pošlje preko e-pošte. Miran (S56UBS) sicer pravi, da kaj posebnega nima, a bo vseeno malo pobrskal.

Kja pa ostali? Nekaj slik je sicer na galerija.sota.si, prav veliko pa ne. Ker je priprava vzame kar nekaj časa prosim, da mi slike pošljete kar na jure(pika)s57xx(at)gmail(pika)com, ali pa po običajni pošti na CD-ju.

Resolucija naj bo tam nekje do 1200 pik po daljši stranici, velikost datoteke do 1 mega, ime slike pa naj bo enako kot za objavo na galeriji:

OZNAKA VRHA_KLICNI ZNAK_ZAP. ŠTEVILKA.jpg ---- takole nekako: CP014_S57XX_01.jpg.

Prosim, da mi pošljete DO 5 SLIK s posamezne aktivacije.

Slike naj bodo posnete v terminu november 2008 - april 2009.

Ob prvi predstavitvi smo imeli zadeve zložene po aktivatorjih, tokrat bi zadeve združili nekoliko drugače. Ideja je, da se tokratne slike zložijo po vrhovih v stilu "Vrhovi se predstavijo ...".

Kja pa filmi? Kolikor vem sta edino Boris (S54Q) in Miloš (S53X) navdušena filmarja. Kaj pa ostali?

V nadaljevanju smo nekaj besed namenili tudi KLIK, Povezava in podobnim oznakam za povezave s foruma na zunanje spletne strani. Zaradi omejenih možnosti, ki jih imajo slepi pri zaznavanju takih povezav in njihovi uporabi, se apelira, da se na forumu objavi čimbolj kompletna poročila. Upam, da sem tole napisal pravilno, drugače me bo Sabina že dopolnila.
Jure S57XX

S57BNX
Prispevkov: 49
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:32

Re: Info SOTA točka S59DKR

Odgovor Napisal/-a S57BNX »

Bom malo razložila.

Ravno sem se Juriju S57X pohvalila, da me je SOTA tako navdušila, da sem zanemarila vse druge hobije, tudi smučanje, pa se mi je na prvo smučarsko soboto strgala ahilova tetiva. Sprva sploh nisem vedela, da gre za takšno poškodbo saj je skoraj nemogoče, da se ti v pancarju tetiva pretrga. Smučam že od svojega šestega leta in padla sem že neštetokrat. Res pa je, da moram biti vedno zelo pripravljena na ovire na smučišču. Če kuclja ali naritega snega ne vidiš in nanj nisi pripravljen, pač padeš. Jaz sem padla čez kup novozapadlega snega in posledica je bila poškodba. Najprej sem domnevala, da me noga boli od udarca in s stisnjenimi zobmi smučala še dve uri. Ko je bila mišica ogreta in noga zapeta v smučarskem čevlju, to niti ni bilo težko. Ko pa sem pancar sezula, se urgenci nisem mogla izogniti. Tako sem za osmi marec navsezgodaj dobila nov, čisto bel eleganten škorenj, s katerim pa žel nisem mogla ravno plesati. Če nebi bil Miloš S57D ravno tisti teden v Hannovru, bi šli v soboto 7. 3. na SOTO na Slatnik in jaz ne bi smučala. Tako pa sem izkoristila lep dan in poškodba je tu. Očitno mi je bilo to pač namenjeno. Svojo »izolacijo« kar dobro prenašam. Za to se moram zahvaliti prijateljem in v prvi vrsti Vlasti, Zvonetovi XYL, Zvonetu S57OPZ, Boštjanu S57GB, Bojanu S56LXN, ki so mi in računam, da mi bodo še naprej zvesto stali ob strani. Seveda pa se scena spremeni, ko nastopi lep sončen vikend. Moj Miloš je lepo z menoj doma in pridno nabira chaserske točke, Zvone pa spakira vso opremo in (hvala Bogu) odrine v hribe. Takrat udari pri meni na plan vsa ženska narava. Kakor žoga, ki jo porivaš pod vodo, ona pa sili vedno višje. Takrat se pač ne morem več primerjati z vami fantje. Lepše ko je vreme in višji hrib na katerega gre Zvone, večje so padavine na JN76GC. Ne morem si čisto nič pomagati. Oprosti Zvone! Privoščim ti z vsega srca. Že tako si zaradi naju opustil marsikak svoj načrt, da smo se skupaj fino imeli. Sedaj pa je priložnost, da ga uresničiš. Mogoče bo tudi meni lažje, ko sem se na glas izkašljala.

Tako je bilo tudi v nedeljo. Midva z Milošem sva nameravala na kak lahko dostopen kucelj, a je zaradi slabega vremena aktivacija odpadla. Ne morem si privoščiti, da mi gips razpade na dežju. Zvone pa je vstal navsezgodaj in naredil lepo aktivacijo in še lepše poročilo. Jaz imam računalnik prilagojen za slepe v svojem QRL, doma pa bolj zasilno varianto, na katero se privajam. Veliko časa in volje mi vzame beganje s foruma na forum in spet nazaj in še vedno nikoli ne vem, če sem res prebrala vse, kar bi me na tisti spletni strani zanimalo. Zato sem Zvonetu še bolj zatežila: »samo link si dal na SOTA forum, da mi je še težje prebrati kar si napisal.« Načelno je moje pravilo, da se jaz prilagajam večini in ne večina meni, a včasih pač prevlada egoizem. Zelo rada namreč prebiram poročila, še posebej, če so slike lepo razložene. Nobena tehnika mi namreč ne more omogočiti razlago slike. Če pa je poleg slike opis, mi računalnik to prebere in lahko si jo predstavljam, še lepšo kot je morda v resnici. Vsi tega seveda ne morete vedeti in tudi moj namen ni, da vam utrujam s tem. Lahko pa samo povem kaj lahko nekomu pomeni samo majhna malenkost več. Življenje je namreč sestavljeno samo s takšnih malenkosti, ki sestavljajo celoto.

Hvala vsem za lepa poročila z vaših aktivacij in vsem, ki mi pomagate delati življenje lepo in zanimivo!

73, Sabina S57BNX

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Info SOTA točka S59DKR

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Oj!

Jutri je drugi ponedeljek, ampak meni se zadeve nekaj zapletajo, zato bi SOTA sestanek prestavili za en teden - se pravi 18. maj ob 1900 (MEZ).

Od tem, ki mi v tem trenutku pridejo na misel pa zgolj:

- Nov ARM, ki začne veljati 1. 6. 2009.
- Kak prijem za lažje pridobivanje podatkov iz Baze na SOTAWatch.

Še kakšne :idea: dobrodošle ...
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Info SOTA točka S59DKR

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Žal s ponedeljkom, ki prihaja, ponovno ne bo nič. Zaradi službenih obveznosti v Prekmurju bom prepozno v Loki.

Ker imam tudi prihodnji teden ponedeljek zaseden, z majskim SOTA srečanjem v Loki žal ne bo nič.

Zgoraj napovedane teme se prestavijo na drugi ponedeljek v juniju, ko bo že veljal nov ARM, verjetno pa bomo lahko kako rekli tudi o aktivnostih v drugi polovici junija, ko bomo upihnili prvo SOTA svečko.

Do takrat pa naj vam služi vreme, noge, glava in oprema.
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Info SOTA točka S59DKR

Odgovor Napisal/-a s57xx »

V ponedeljek, ki prihaja za, kot izgleda, SOTA aktivnostim neprijaznemu vikendu :( bo ravno pravi čas, da obdelamo teme, ki so nam ušle v maju. Poleg tega naj bi bilo tudi kaj več znanega o posebnih SOTA znakih in dnevih povečane aktivnosti ob pri obletnici SOTA S5.

Ponedeljek, 8. 6. 2009 ob 1900 uri po domačem času v RK Šk. Loka.
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Info SOTA točka S59DKR

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Udeležba ta ponedeljek je bila precej komorna, a je bilo kljub temu zanimivo. Poleg "domačinov" se je v klubu prvič oglasil Bojan, S56LXN, ki se je vračal z aktivacije Blegoša. Debatirali smo o možnostih, ki jih nudi predpriprava poti (rut) doma na računalniku. Le te nato vnesemo v GPS napravo, kar nam olajša iskanje kakih skritih cest in "hribčkov". Razreševali smo probleme okrog anten in premlevali možnosti, ki jih nudi FT817, saj Bojan razmišlja, da bi se aktiviral tudi na kakih drugih frekvenčnih območjih. Za konec smo se spomnili, kako je Bojan pravzaprav začel s SOTO. Pri prvem javljanju s smučarskega vzpona, mu je moral Miloš voditi dnevnik, saj je bil brez svinčnika in papirja :D.

Očitno daljši dnevi niso najprimernejši za takale srečanja zato bomo premislili, kako bomo z njimi v času dopustov (julij, avgust).
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Info SOTA točka S59DKR

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Konec dopustov, šola, krajši dnevi, malce hladneje ... Upajmo, da nam bo vreme vsaj še nekaj časa naklonjeno. Zdajle, ko se bo začelo barvati listje in macesni, utegne biti v hribih še posebaj lepo.

Ponovno bi začeli s SOTA večeri v RK Škofja Loka. Drugi ponedeljek v mesecu bi tokrat prestavili kar na prvi ponedeljek, drugače bomo zaradi koledarja že na pol meseca.

Torej:

Ponedeljek, 7. september ob 19.00 uri v prostorih RK S59DKR - v prostorih nekdanje vojašnice.

Govorili bomo o tem, kaj se nam je zgodilo, kje imamo probleme pri programski ali kaki drugi opremi in še o čem - odvisno od udeležbe.
Jure S57XX

Odgovori