Navigacija na telefonih

Moderator: s58r

Odgovori
s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Navigacija na telefonih

Odgovor Napisal/-a s54q »

Naj še sam opišem kaj uporabljam.
Nokia Navigator 6110.

Slika

Stvar je dokaj uporabna, saj premore, kar nekaj standardnih programov. Če pa kateri manjka ga ni problem dobit.

Slika

Kompas pride največkrat prav. Ročni vnos koordinat, in sledi se rdeči piki. Točnost nekaj metrov. Če pa grem z avtom mi garminova XTmobil navigacija pomaga na cilj. Naloženi imam adria ruth in SLOTOPO karti. Lahko tudi več. Ko imaš enkrat program na računalniku, kart ni problem dodajat ali odstranjevat.

Slika

Karte so dokaj točne. Sam telefon pa ima funkcijo beleženja opravljene poti. Sled se lahko spremlja na samem mobilniku ali pa se jo prenese na PC. To so te male pikice okoli Lokavca.

Slika

Je pa ena velika slabost. Baterija. V avtu ni noben problem. V naravi pa z original baterijo pridemo samo dve uri daleč. Se pa dobi na trgu boljše baterije, vendar jo nisem kupil. GPS prižgem samo tam, kjer ne poznam križišč. Potem je ugasnjen. Zaradi tega je pri meni. Nakupa ne priporočam saj za ta denar oz. malo več se pride do spodobne navigacije. Je pa ena naprava z fotoaparatom,telefonijo, navigacijo in internetom. Če nisi zahteven uporabnik je kar solidno.

lp Boris S54Q

S56KM
Prispevkov: 11
Pridružen: 15 Jan 2009, 20:17

Re: Navigacija na telefonih

Odgovor Napisal/-a S56KM »

Boris lep prispevek! Zanima pa me ali ima kdo kakšne izkušnje s kakšnimi uporabnimi topografskimi kartami, ki bi se jih lahko gledalo na Android operacijskemu sistemu brez internetne povezave... rešitev na internetu je nekaj...vendar za Slovenijo in planinske poti ne najdem ničesar pametnega...

Mi zna kdo pomagali...

73 de Kostja, S56KM

S59MP
Prispevkov: 29
Pridružen: 25 Dec 2009, 00:03

Re: Navigacija na telefonih

Odgovor Napisal/-a S59MP »

Tudi jaz iščem topografsko karto za Androida za offline delo.
Nekaj sem probaval z ORUX Maps in porgramom Mobile Atlas Creator, s katerim si sam narediš mape, samo ni nobene pametne topografske.

Če kdo kaj pametnega najde, se priporočam za info.


P.S. Sem pa naložil zelo preprost program za UL lokatorje: Grid Locator.

Če koga zanimajo sateliti, pa je programček: HamSatDroid


73 de Martin

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: Navigacija na telefonih

Odgovor Napisal/-a s54q »

Pozdravljen!

Sam uporabljam OZI explorer na dlančniku. Sem pa malo pobrskal po netu in dobil namig, da Yozi 0.3.2 deluje na androidih. Sicer nisem preizkusil.
Piše da uporablja karte od ozija. Več o oziju je Miloš S53X napisal v novicah na portalu www.sota.si. KLIK

debata okoli Yozija pa je tukaj

lp Boris

Odgovori