Garmin Colorado 300

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Garmin Colorado 300

Odgovor Napisal/-a s53x »

Za teden dni sem dobil na test novi Colorado 300, ki velja za naslednika GPSmap60CSx. Na hitro bom objavil samo prve vtise. Za poglobljeno analizo ni bilo časa. Seveda bom dal poudarek na primerjavo s 60CSx, ki ga uporabljam.

Po pričakovanju ima nova naprava še kar nekaj porodnih težav. V 1 mesecu so bile že 3 nadgradnje:
Software 2.1, GPS 2.5 1/18/08
Software 2.3, GPS 2.6 1/23/08
Software 2.4, GPS 2.6 2/19/08
Napovedujejo se še novi popravki (menda vsakih 14 dni). V enem od naslednjih popravkov bo tudi slovenski uporabniški vmesnik.

Test sem delal na začetku z verzijo 2.3, zadnje dni pa z 2.4.
Od kartografije je na testnem Coloradu (CO) naložena AdriaROUTE 1.80 in AdriaTOPO 2.01.

Najprej nekaj ScreenShotov:

Slika
Tu je prikaz uporabe v avtomobilu (vodenje Turn BY Turn). Vključena je tudi karta AdriaTopo.


Slika
Tu je prav tako prikaz uporabe v avtu le, da je AdriaTOPO izključena. Tu se vidi, da samo AdriaROUTE nima reliefnega prikaza karte.


Slika
Tu je nekaj primerov ekranov za vtis o kvaliteti grafičnega prikaza.

Slika
Tu je nekaj primerov s prikazom tracka.

Slika
Tu je primer prikaza profila: Barometer in Elevation.


Za kolesarje (predvsem MTB) je zelo pomembno delo s Tracki. Sledi nekaj prikazov in primerjav:


Slika
Glede natančnosti tracka skoraj ni razlik.

Slika
Rdeči je 60, modri je CO. Ovinke izpelje bolje.

Slika
CO posname nekaj več točk na isti trasi.


Slika
To je rezultat po 30 minutah mirovanja pri dobrem sprejemu signala. CO je ekoliko boljši, čeprav še vedno nabere preveč točk navideznega gibanja.

Slika
To je rezultat po 30 minutah mirovanja v zaprtem prostoru pri slabem sprejemu signala.

Zaključni komentar:

Prednosti:
- Večji ekran z boljšo resolucijo
- Reliefni prikaz TOPO kart
- Nastavljivi profili (avto, fitnes, ...lasten). Pogrešam hitrejši preklop med profili in prikaz izbranega profila
- Rock ‘n Roller« kolesce (ta me sicer še ni prepričal, mogoče se bi ga navadil)
- Shranjevanje trackov. Arhiviranje shrani vse (tudi višine in čas), kar pri 60-ki ni bilo. Če napolni Current track do 10000 točk, avtomatsko arhivira. Ne 'požira' najstarejših' točk, kot je to bilo pri 60-ki.
- Prikaz temperature (zdi se mi, da kaže nekaj stopinj preveč)
- Brezžični prenos med istimi napravami (nisem še preizkusil)

Slabosti:
- Pretemen ekran. Če ni vključena osvetlitev, je skoraj neuporaben (ekran je lepo viden le pri polni osvetlitvi).
- Dolg čas zagona
- Po novem zagonu si ne zapomni nivoja nastavljene osvetlitve
- Rock ‘n Roller« kolesce oz. ni tipke Page, ki je pri 60-ki omogočala hiter prehod med ekrani. Z uporabo kolesca je potrebno za spremembo ekrana pritisniti tipko Shortcuts, da se pojavi okrogli menu, nato moraš vrteti kolesce do izbranega simbola in nato še ENTER. Ta problem so delno rešili v verziji 2.4, kjer se lahko tipka Shortcuts spremeni v Page, vendar gre premikanje po ekranih samo v eni smeri (ni tipke Quit)
- Nima TracBack funkcije. Sem prepričan, da jo bodo še dodali.
- Nima dnevno nočnega prikaza
- Po priklopu na PC preko USB kabla se avtomatsko spremeni v USB disk (kot Nuvi) in je takrat neuporaben za delo. Pri 60-ki si je bila možna izbira.

Kot sem omenil že na začetku, Garmin hitro objavlja nove verzije SW za Colorado in upam, da bodo te pomanjkljivosti kmalu odpravljene.

Toliko na hitro.
LP Tone
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Odgovori