Skupinski nakup GPS naprav

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Skupinski nakup GPS naprav

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Zdravo!

Nekaj smo o tem govorili že na sejmu v LJ, a nihče ideje še ni nihče lansiral. Padla je ideja, da bi lahko iztržili kak popust, če bi se odločili za skupinski nakup GPS naprav.

Koliko je interesa za nakup teh škatlic?
Kakšno bi želeli (verjetno tako za pohodnike)?

Kaj več o tipih in njihovih lastnostih si poglejte na http://www.garmin.si.
Jure S57XX

s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

Re: Skupinski nakup GPS naprav

Odgovor Napisal/-a s57x »

Že lep čas me muči Oregon 300; edina informacija, ki jo poznam, je tista, ki jo je objavil Miloš.
Ima kdo še kakšen dodatni napotek, namig, je kaj boljšega in cenejšega? Zame bi bilo sicer najbolje, če bi imela mašinca ekran "ta malih" PCjev pa čisto preprosto upravljanje; ja, no, ravno zame ga že ne bodo naredili... :oops:


73 Jurij, s57x

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: Skupinski nakup GPS naprav

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 13:20, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Skupinski nakup GPS naprav

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Glede na interes sem prepričan, da kaka skupna akcija ne bo možna. Pričakovati, da bodo dobre ročne naprave dosegale ceno avtomobilskih, pa raje ne. Ko interes za nek izdelek pade, ga umaknejo iz prodaje in pridejo ne police z "novo igračko".
Jure S57XX

s56g
Prispevkov: 5
Pridružen: 21 Dec 2008, 17:13

Re: Skupinski nakup GPS naprav

Odgovor Napisal/-a s56g »

Hoj,

Malo bom "popackal" kar to temo, naj mi moderatorji oprostijo ...

Kar nekaj časa sem iskal naslednika ostarelega Garminovega eMapa, ki mi zvesto služi že od časov Zalivske vojne, ko je Clinton umaknil dodajanje napake v signale GPS satelitov. Izbira je pred kratkim padla na Nuvija 550, ki ga sem ga potestiral te dni. To je "križanec" med avtomobilističnim navigatorjem in ročnim GPS spejemnikom, ki je povrh še vodotesen (no, do ene mere ;) IPX7 ) Na cesti se znajde, kot vsi Nuviji. Zaradi izmenljivega litij-ion akumulatorčka, ki zdrži tudi do 8h pa je uporaben tudi po brezpotjih. Oblada tudi topo in navtične karte; podpira tudi geocaching, kar cenijo otroci. Je malo večji kot ročni GPS sprejemniki, a se tega kar hitro privadiš. Nekaj vaje je potrebno pri tipkanju na touch-screen, posebej če to delaš na kolesu med vožnjo :mrgreen: Zaslon je zelo svetel in tudi v največjem soncu ni težav z ogledovanjem kart. Da bi bil popoln gps multipraktik mu manjka samo pravi višinomer, pa pravi kompas in seveda NMEA izhod za APRS ... na žalost tudi ni priložen nosilec za bicikl.
Cena je razmeroma ugodna (le malo je potrebno pobrskati po ponudbi) in občutno nižja od vrhunskih (primerljivih) ročnih GPS sprejemnikov.

73 de tom*/s56g

p.s.: avtor zgornjih vrstic nima prav nobene povezave s proizvajalci ali prodajalci omenjenih napravic in je zgolj zadovoljen potrošnik ;)

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Skupinski nakup GPS naprav

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Zanimiva informacija za vsakogar, ki išče in se odloča, kaj bi vzel.
Jure S57XX

Odgovori