še enkrat napajanje

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

še enkrat napajanje

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Imam yaesu ft 817nd in v skalovje in hibe vlačim svinčeni akumulator 12v 7,2 Ah.Veliko je že napisano o lažjih zadevah,ki pa so v kompletu (balanser,polnilec )kar dragi,Imam eno preprosto vprašanje,Kakšne baterije bi prišle v upoštev z povezavo ,da bi lahko z postajo delal(zunanje napajanje) na primer dve aktivacije v enem dnevu,Polnilec se že naredi,(gre se predvsem za lažje nošenje in nekomplicirano polnjenje),Kateri polnilni akumulatorji so "nekje "priporočeni oziroma primerni za sota aktivacije,Nimam namena"vsaj za sedaj ne kupovati kvalitetne lipo baterije in ostalo,ker je za nas upokojence velik zalogaj.Naj mi nekdo svetuje,nekaj preprostega in da lahko delam vsaj od 2-4 ure.Za vsak uporaben nasvet se vsakemu posebej zahvaljujem.Vsi hami ste lepo opisali najbolj optimalno varianto za aktivatorje toda $$$,Hvala

ne me imeti za nevedneža toda išče bolj kot ne poceni varianto ,k se z malim posegom spemeni v robo ki jo aktivatorji rabimo
lp
73 de S57MB-Boris

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: še enkrat napajanje

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Boris, mislim, da ne bo šlo. Rado je opisal najcenejšo varianto, kako priti do LiPo baterij in polnilca. Ceneje skoraj zagotovo ne boš dobil nič bistveno lažjega.
Morda poizkusi z svinčenim akumulagtorjem, tam nekje okrog 3-3.5Ah ali pa celo okrog 2Ah. Meni sta se lepo obnesla in sem enega ali drugega nosil okrog preden sem se odločil za LiPo. Omogočala sta mi 5-6 urno delo z "večjo" KV postajo.
Jure S57XX

Odgovori