ADIF -> CSV by F6ENO

Moderator: s58r

Odgovori
s57onw

ADIF -> CSV by F6ENO

Odgovor Napisal/-a s57onw »

Pozdrav!

Kdor isce, ta najde :) .
Iskal sem program, ki bi mi olajsal vnasanje zvez v bazo podatkov oz. izlocil ponavljanje vnosov v dnevik (log).

Francoz Alain, F6ENO je napisal dva programa. Sem jih preizkusil in z delovanjem zadovoljen. Tistim, ki jim je francoscina domaca, lahko obiscejo domaco stran klik stran.


Prvi program se imenuje ADI2SOTA. Dol poteg ADI2SOTA!
Program ADI2SOTA konvertira iz formata ADIF (*.adi) v coma-seperated (*.csv) VSE vnose v ADIFu. Edini pogoj je, da vodimo dnevik s programom, ki omogoca izvoz v ADIF.
Pozorni morate biti, da boste se pred uvozom v ADIF, postavili meje izvoza !

Videli boste nekaj podobnega temu:
Slika

Sedaj manjkajoce polje dopolnite ter shranite.
Ce zelite vnest dnevik kot aktivator, mora biti pri vseh zvezah napisan hrib s katerega ste delali npr. S5/TK-001 <- popoln vnos :!:
Ce vnasate zveze kot lovec, pa morate pri vsaki zvezi vpisat hrib, ki vam ga je korenspondent posredoval. Ravno tako poln vnos!

Sedaj se odpravite na http://database.sota.org.uk, kjer nalozite svoj dnevnik le z nekaj kliki.

-------------------------------------------------
Drugi program, kateri je tudi v moji redni uporabi, je nadgraditev prej opisanega programa, ADI2SOTA_V2. Dol poteg ADI2SOTA_V2.
Cilje tega programa je na las podoben predhodno opisanemu, ampak z veliko veliko vec moznosti. Prva lasnost je sposobnost filtriranja unosov - pregleda vse vnose, uposteva pa le nekatere. Izbira jezika (francoscina, anglescina) je tudi omogocena.

Sedaj pa zares!
Svoje radijeske dnevnike morate imeti urejene do potankosti. Vsaka ADIF instrukcija je precizno dolocena prav zaradi univerzalnosti transporta in konvertiranja. Znanje o ADIF formatu lahko poglobite tu.

AKTIVATORJI
Pri vseh zvezah morate imeti podatek s katerega hriba ste delali npr. S5/TK-001 (poln vpis). Jaz konkretno ta podtatek upisujem med komentarje oz. med <COMMENT> po ADIFu. Dnevik izvozite v ADIF - se prej pa ga omejite na dan doticne SOTA aktivnosti.

Zagledali boste nekaj takega.
Slika

Med pregledovanjem imate moznost tudi morebitnih popravkov.

Nato vse skupaj izvozite v CSV, se odpravite na http://database.sota.org.uk, kjer nalozite svoj dnevnik le z nekaj kliki.


LOVCI

Kot predhodno za aktivatorje, je za lovce podobno. Pri zvezah, pri katerih zavzamete vlogo lovca si zapisite hrib npr. S5/TK-001 (poln vpis). Jaz ta podatek vpisujem v rubriko "imena" oz. <NAME> po ADIFu. Program v tem primeru sam izloci zveze, ki niso SOTA zveze. Ampak pozor! Ponovno bo uvozil le polno zapisane hribe npr. S5/CP-002.

Ce boste podatke unasali kot lovec (chaser), boste videli pa nekaj takega:
Slika

Med pregledovanjem imate moznost tudi morebitnih popravkov.

Nato vse skupaj izvozite v CSV, se odpravite na http://database.sota.org.uk, kjer nalozite svoj dnevnik le z nekaj kliki.

-----------------------------
---------------------------

Tudi ce zvez nimamo veliko, se na ta nacin se vedno lahko izognemo napakam pre prepisovanju iz loga v log.
Konec koncev je odlocitev vasa. 8-)

Pri ucenju uporabe programa priporocam "igranje" s kopijo dnevnika.

:arrow: Program vsebuje tudi pomoc (help). Upostevajte jo kot navodila za uporabo.

Razne nejasnosti se pa lahko razredujejo tudi tu.

Upam, da vam bo v korist kot je to meni.

Lep pozdrav,
Herman S57ONW
Zadnjič spremenil s57onw, dne 04 Mar 2009, 09:53, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
s57gb
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 Sep 2008, 18:57
Kraj: Podgorica pri Ljubljani JN76HC

Re: ADIF -> CSV by F6ENO

Odgovor Napisal/-a s57gb »

ja nobl bo treba vsaj poskusiti če že ne uporabljati :P
73 DE S57GB Antena je važna!

s53nw
Prispevkov: 4
Pridružen: 03 Jun 2009, 09:35

Re: ADIF -> CSV by F6ENO

Odgovor Napisal/-a s53nw »

Gospod Alain, F6ENO je posodobil rezlicico 2, ki slisi na ime v2.7.

Kaj je novega, ne vem. Za vse firbce, ki znate francosko, izvolite :)
Tudi to sem preiskusil. Dela podobno kot prej - nobene revolucije.

Dolpoteg programa ADI2SOTA v2.7.

Lepe jesneske dneve vam zelim.
LP HErman / s53nw
ex. s57onw
+ Picasa Public Gallery +
Once Primorec, always Primorec! 8-)

s53nw
Prispevkov: 4
Pridružen: 03 Jun 2009, 09:35

Re: ADIF -> CSV by F6ENO

Odgovor Napisal/-a s53nw »

Program dozivlja svojo evolucijo. Tokrat je zunaj ADI2SOTA V4.2

Najbolj vidna izboljsava je vecjezicnost, med drugim tudi Slovenscina :)

Slika

Dolpoteg ADI2SOTA v4.2 tu!
LP HErman / s53nw
ex. s57onw
+ Picasa Public Gallery +
Once Primorec, always Primorec! 8-)

Odgovori