SOTA Slovenija na platformi Geopedia.si

Moderator: s58r

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

SOTA Slovenija na platformi Geopedia.si

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Pozdrav!

Z veseljem sporočamo, da so podatki o kvalificiranih vrhovih v programu SOTA Slovenija sedaj dostopni tudi v grafični obliki na platformi Geopedia.si, preko te POVEZAVE.

Do karte SOTA Slovenija pridete najhitreje tako, da v okence za iskanje vnesete geslo "sota slovenija" in kliknete "Išči". Med ponujenimi rezultati izberite Karto SOTA Slovenija in nato po mili volji raziskujte, kje se vrhovi nahajajo. Kratka navodila za uporabo Karte SOTA Slovenija v PDF obliki trenutno dobite TUKAJ.

Direktna bližnica (za tiste, ki jim je vse predaleč ;) ) do Karte SOTA Slovenija pa se skriva TUKAJ.

Za vse, ki Geopedio še ne poznate, toplo priporočamo, da si pregledate datoteko s POMOČJO, ki vas seznani z vsemi potrebnimi ukazi in načini za iskanje, premikanje po kartah, ustvarjanje lastnih podatkov, itd.

Ob tej priložnosti bi se radi zahvalil tudi ekipi, ki vzdržuje, UREJA IN NADGRAJUJE platformo Geopedia.si, saj so poskrbeli, da je od ideje do njene uresničitve minil le dober teden :D
Zadnjič spremenil s57xx, dne 26 Sep 2008, 13:48, skupaj popravljeno 4 krat.
Jure S57XX

S57PZ
Prispevkov: 159
Pridružen: 16 Jun 2008, 08:41

Re: SOTA Slovenija na platformi Geopedia.si

Odgovor Napisal/-a S57PZ »

.
Zadnjič spremenil S57PZ, dne 12 Jul 2010, 21:38, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: SOTA Slovenija na platformi Geopedia.si

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Zdravo!

Pregled vrhov na Geopedii je pokazal prvo napako, ki je še vedno ostala v ARM-u. Sveti Jakob, CP-026 je po tabelah v ARM-u prestavljen 10'' (cca 300m) preveč proti vzhodu Prava koordinata je 14 stopinj 22 minut 09 sekund.

Na Geopedii popravljeno, v ARM-u bo ob novi verziji.
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: SOTA Slovenija na platformi Geopedia.si

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Pozdrav!

Postopoma sem pričel dopolnjevati SOTA podatke na Geopedia.si. Dodajati sem začel povezave ne SOTAWatch stran, kjer se zbirajo podatki o aktivnosti posameznega vrha. Ker gre pri celotni zadevi za čisto "ročne" vnose na principu "Copy", "Paste" in nato nekaj popravkov teksta obstaja precejšnja možnost, da sem se kje zakvačkal zato prosim, da opažene napake sporočite.

Trenutno so vnešene povezave z vrhov BI in GS, ki so do danes (30.9.2008) že bili aktivirani. Najverjetneje bom nadaljeval po temle vrstnem redu - najprej že aktivirani od BI proti RG, nato se vrnem na začetek, postopek ponovim in postopoma začnem dodajati tudi povezave na vrhove, ki še čakajo na trenutek slave :D .
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: SOTA Slovenija na platformi Geopedia.si

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Tako,

vnašanje povezav s portala Geopedia.si na Aktivnosti vrha (SotaWatch2), se je krepko prevesilo čez polovco.
Skompletiati je potrebno še območja KS, PK in RG. Delo je precej duhamorno zato se lahko zgodi, da sem pri "dokončanih" kaj spustil ali pa napačno popravil oznako vrha. Če kaj takega opazite prosim, da javite in bom popravil :!:
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: SOTA Slovenija na platformi Geopedia.si

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Zdravo!

Šele danes sem opazil, da je PZS v avgustu posodobila sloj Planinskih poti. Te so sedaj vključene tudi na našo karto. Sem se pa odločil, da Planinske poti niso prikazane na samem začetku, jih je pa možno vključiti, le kljukico pri seznamu slojev je potrebno postaviti.
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: SOTA Slovenija na platformi Geopedia.si

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Tako,

povezave o Aktivnosti vrha na Geopedii so, vsaj upam tako, dokončno vnešene. Če kdo opazi kak kiks ali manjkajočo povezavo naj sporoči, da zadeve popravim.
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: SOTA Slovenija na platformi Geopedia.si

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Zdravo!

Na Geopedii je po novem dodana možnost izbora med 1:25k in 1:50k kartami, zato se v zgornjem desnem vogalu nahajata dva gumba Topo. Hvala ekipi na Geopedii.

Morda še kdo opaža probleme pri "klikanju" na trikotničke, ki označujejo vrhove? :( Meni se v Firefoxu zelo pogosto dogaja, da moram klikniti kar krepko izven trikotnika, da se mi pokažejo podatki (trikotnik moram pokriti z "?", ki se nahaja ob kazalcu-puščici). V IE so ti problemi precej bolj redki.

LP Jure
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: SOTA Slovenija na platformi Geopedia.si

Odgovor Napisal/-a s53x »

Na mojem FF te težave nisem in po ponovnem pregledu še vedno ne opazim.
S prihodom na trikotnik je zadetek vedno 100%.
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: SOTA Slovenija na platformi Geopedia.si

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Hvala za info. Potem je le pri meni nekaj čudno :? in to še bolj, ker se mi dogaja na treh različnih koncih - doma, qrl, klub :?: :?: :?:
Jure S57XX

Odgovori