SOTA Slovenija na platformi Geopedia.si

Moderator: s58r

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: SOTA Slovenija na platformi Geopedia.si

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Pozdrav!

Danes je SOTA Slovenija na Geopedii našla tudi mesto med "Drugimi zanimivimi kartami", tako da jo je še lažje najti. Bližnjica mimo glavne vstopne strani do povezave je tukajle.

Morda nekateri tako kot jaz opažate občasne težave pri "klikanju" na trikotničke, ki označujejo vrhove - kazalec miške namreč nese "mimo". Z FF3 sem poizkusil na treh različnih računalnikih, pa je povsod isto. Vzrok je lahko pri mojih nastavitvah, problemi pa so se začeli dogajati nekje sredi avgusta. Ekipa Geopediie pravi, da pripravljajo v bližnji prihodnosti še eno nadgradnjo platforme in bodo morda težave izginile. Nekateri drugi uporabniki problemov nimajo. Upam, da ste med njimi ;).

Pri uporabi IE nisem zaznal problemov.

Hvala ekipi na Geopedii za podporo :!:
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: SOTA Slovenija na platformi Geopedia.si

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Geopedia.si se občasno posodablja, zato se včasih tudi kaka povezava spremeni.

Direktna povezava do SOTA Slovenija na Geopedia.si se skriva v TEJ POVEZAVI :!:

Odkljukajte prazen kvadratek nad "Zapisi" in že lahko pričnete iskati SOTA vrhove po njihovih referenčnih številkah (npr CP-001).

Slabo vreme je pripomoglo k temu, da sem včeraj popoldne končal posodabljanj epodatkov, ki so sedaj usklajeni z zadnjim ARM-om (verzija 1.04).

Prosim, da javite, če ugotovite kako napako.
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: SOTA Slovenija na platformi Geopedia.si

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Ekipa na Geopedia.si je prenovila portal. Staro verzijo bodo počasi ukinili. Novost je tudi ta, da bo zadeva postala dostopna tudi na Androidu.

SOTA Slovenija n aGeopedia.si se še vedno nahaja TUKAJ.

Navajam še sporočilo, ki sem ga dobil od ekipe Geopedia.si:

"Pozdravljeni, tokrat imamo za vas tri obvestila:

1. zaključena prenova nove Geopedie in umik stare verzije,
2. prenovljeni ortofoto posnetki in
3. Android aplikacije.

Podrobno:
Ad 1:
V prenovljeno verzijo Geopedie smo dodali vse najbolj pogosto uporabljane funkcionalnosti (urejanje podatkov, izdelava slojev in kart ipd.) in se pri tem trudili, da bi bila uporaba enostavnejša in hitrejša kot na starem sistemu. Sedaj smo prišli do točke, ko zagotavljanje delovanja starega sistema ovira nadaljnji razvoj, zato smo se odločili, da staro različico (v1.geopedia.si) s 1. 12. 2012 upokojimo. Za uporabnike to ne pomeni bistvene spremembe, saj so (in bodo) vsi podatki ostali dosegljivi na popolnoma enak način kot do sedaj. Vse povezave na staro različico bodo avtomatsko preusmerjene na novo.

Ad 2:
Končno nam je uspelo, s pomočjo podjetja Geodis, osvežiti ortofoto posnetke, tako da so zdaj povsod na voljo zadnji uradni posnetki. Stari posnetki (DOF 2006) so še vedno na voljo Pro uporabnikom.

Ad 3:
V preteklih mesecih smo začrtali prve Geopedia aplikacije na Android platformi, za katere ste morda že slišali preko socialnih omrežij – Geopedia Vreme vam vsak dan prikaže svežo 48-urno napoved za poljuben kraj v Sloveniji, [urlhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.sinergise.geopedia.pespoti]Geopedia Pešpoti[/url] pa je prva prototipna različica naših zemljevidov na mobilni platformi.

Podprite nadaljnji razvoj Geopedie ...

Lep pozdrav,
Ekipa Geopedia.si
Jure S57XX

s58r
Prispevkov: 276
Pridružen: 10 Maj 2008, 18:27

Re: SOTA Slovenija na platformi Geopedia.si

Odgovor Napisal/-a s58r »

Zahvaljujoč Juretu S57XX, so replicirane zadnje spremembe, ki so stopile v veljavo 1.12.2015.

73 de S58R - Rado

Odgovori