Dipol in objemka za polagalko

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S57LU
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Avg 2008, 20:05

Dipol in objemka za polagalko

Odgovor Napisal/-a S57LU »

Pozdravljeni,

vem, da ne bom odkril tople vode, a bom vseeno na forum napisal, kako sem naredil svoj dipol za Sota aktivacije. Predvsem bi rad predstavil sredinski del , katerega obesiš na polagalko, iz katerega gre napajalni kabel in kraki dipola.

Tukaj moj rešitev:
Slika

Sredinski del je narejen iz plexi stekla v obliki križa, v vsaki krak in v sredino je izvrtana luknja 6 mm. Dipol nataknemo na polagalko na sredinsko luknjo, križ se ustavi par centimetrov po začetku drugega segmenta polagalke, tako, da lahko na vrh obesimo Sota zastacvo. Na levi in desni strani so pripeti kraki dipola, ki so priključeni na bnc priključek, ki je na eni strani.
Na drugi strani bnc-ja je prostor še za eno vrv, če bi trebalo tudi na vrhu protisidrat.

Slika

Kraki dipola, ki so priključeni na bnc, so v luknji plexija še dodano zaščiteni z plastičnim ušeskom, da ne bi prišlo do mehanične poškodbe krakov ob večkatni posavitvi. Bnc je priterjen z inox vijaki, da se izognemo eroziji in je obrnjen navzdol, tako, da kabel lepo teče po polagalki.

Slika

Pa še objemka za polagalko:
Slika

Narejena je iz inoxa, po dolžini je prerezana, tako, dajo lahko po občutku zategnete, da vam ne poči polagalka.Na njej so tri ušeska za sidranje in to je to.

Slika

Ker je Jure S57XX , izrazil željo po takšni objemki, sem stopil do mojstra, ki mi je to izdelal in ga vprašal po ceni.
15 Eurov bi stala, če bi jo hoteli imeti, naročila bo zbral Jure, če bodo kakšni interesenti.

Hvala za branje in lep pozdrav !

73, Lukas

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Dipol in objemka za polagalko

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Lepo pokazano!

Kot je napisal Lukas, bom zbral interesente za inox objemko. Ker so še vedno dopusti ne bomo preveč hiteli. Recimo, da zadeve zbiramo nekje do drugega ponedeljka v septembru, ko bomo nadaljevali s SOTA ponedeljki v Loki. Interesente prosim, da mi pošljejo "ZS".
Jure S57XX

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: Dipol in objemka za polagalko

Odgovor Napisal/-a s54q »

Mogoče samo kot ideja!

Namesto inox objemke sem si naredil iz pleksija trikotnik s 4 luknjami! Sredinska luknja je velika malo več kot tretji element od spodaj navzgor. Se lepo prilega, tako da se vsede na spodnji element. Na vsakem vogalu pa je manjša luknjica za mini karabine ali kar vozelj :lol: . Vse skupaj je lahko in uporabno.
Slika

Žal tu nimam nobene bolj točne slike! Jo slikam in prilimam..

Drugače pa Lukas, lepo in pohvalno!!

lp Boris

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: Dipol in objemka za polagalko

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 12:20, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
S57LU
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Avg 2008, 20:05

Re: Dipol in objemka za polagalko

Odgovor Napisal/-a S57LU »

Oj, Miloš

plexi steklo sem kupil v Bauhausu na razrezu, mislim da imjo poljubne dimenzije debelin in površin.

73, Lukas

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: Dipol in objemka za polagalko

Odgovor Napisal/-a s54q »

Če pa kdo rabi večje površine ali ukrivljeno, zlepljeno... se v Ajdovščini nahaja obrtnik, ki to izdeluje. Ima tudi na zalogi prevodne, neprevodne...

lp Boris

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Dipol in objemka za polagalko

Odgovor Napisal/-a s57xx »

s54q napisal/-a: ... Vse skupaj je lahko in uporabno. ... lp Boris
Tudi sam sem imel nekaj takega v mislih, a sem se ideji odpovedal, zaradi načina postavljanja fiberglasa. Z objemko na spodnjem segmentu zadeva ostane ves čas fiksirana in lahko palico spuščam po mili volji, zaradi prestavljanja kratkostičnikov.
Jure S57XX

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: Dipol in objemka za polagalko

Odgovor Napisal/-a s54q »

To tudi sam naredim. In še palica je višje vpeta in s tem manjša možnost da se prelomi.. Je pa res, da je objemka na spodnjem elementu bolj enostavna za postavitev. Sem hotel naredit luknjo bolj veliko in s tem bi palico fiksiral nižje, vendar sem bolj lene sorte in dlje od prototipa nisem prišel.. :lol:

lp Boris

Odgovori