Aktivacija nove lokacije

Moderator: s58r

Odgovori
s52ft
Prispevkov: 23
Pridružen: 22 Maj 2008, 11:34

Aktivacija nove lokacije

Odgovor Napisal/-a s52ft »

hoj

A je taksen postopek pravilen pri aktivaciji nove sota lokacije?

1.naredim racun na strani database.sota.ork.uk
2.prijavim novo lokacijo
3.delam iz nove lokacije
4.posljem log-e

Zanima me pa se, katere bande mislite aktivirati in katere mode? Sam imam moznost KV/cw/ssb/digi.
A obstajajo kaksne priporocene klicne frekvence in cq sota de sotastn ali kaksna je praksa?

73's

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Aktivacija nove lokacije

Odgovor Napisal/-a s57xx »

s52ft napisal/-a:hoj

A je taksen postopek pravilen pri aktivaciji nove sota lokacije?

1.naredim racun na strani database.sota.ork.uk
2.prijavim novo lokacijo
3.delam iz nove lokacije
4.posljem log-e

Zanima me pa se, katere bande mislite aktivirati in katere mode? Sam imam moznost KV/cw/ssb/digi.
A obstajajo kaksne priporocene klicne frekvence in cq sota de sotastn ali kaksna je praksa?

73's
Živijo!

1. Na SOTA strani se boš moral registrirati dvakrat. Enkrat je za dostop do baze (Database), drugo je uporabo SOTAWatch (foruma, najave, ...).

2. Kako si mislil z "nova lokacija"?

Če imaš v mislih aktiviranje vrha, ki se nahaja na kvalificiranem seznamu, se moraš prijaviti v SOTAWatch, tam se ti preko povezave "new alert" odpre obrazec za najavo. Ni sicer nujno, da se aktiviranje najavi, je pa lepo, da se to naredi.

Če pa imaš v mislih vrh, ki ga na seznamu ni, je potrebno podatke o vrhu (ime, višina, koordinate) poslati Radotu S58R, da zadeve preverimo in dodelimo novo referenčno številko.

3. Bo držalo.

4. Dnevnik vneseš v bazo ročno ali naložiš datoteko v pravem formatu. Več o tem boš izvedel, ko se prijaviš v "Database".

Ker se SOTA v glavnem odvija s QRP postajami, se običajno (ni pa nujno) dela okrog QRP frekvenc. Kar sem trenutno delal jaz (kot Lovec) je bilo okrog 7032, 7118, 10118.

Statistika, ki jo najdeš na "Database" pravi, da se največ zvez naredi 2m FM in 40m CW.

Za lokal delo (po S5) bo verjetno zanimiv kak FM simpleks - recimo 145575.

Splača se spremljati dogajanje kot "Lovec" na vrhove. Najavljene aktivnosti najdeš na SOTAWatch strani. Se hitro "pogrunta" logika vsega skupaj - pa še točke zbiraš :)
Jure S57XX

s52ft
Prispevkov: 23
Pridružen: 22 Maj 2008, 11:34

Re: Aktivacija nove lokacije

Odgovor Napisal/-a s52ft »

hoj,

Hvala za dgovor. Na sota sem registriran in pri najavi aktivacije nekega kuclja, sem videl, da se ne da najavit v naprej.
Hotel sem prijaviti za naslednji mesec pa se je stvar zbunila hi. Bom probal najavit par dni prej, preden se odpravim na vrh.
Z novo lokacijo sem pac mislil lokacijo, s katere se nihce ni delala ala sota.
Se info za vse, ki jih zanimi digi mode oz psk, ki po moje pri qrp pride zelo prav. Res da je asus eee kao bomba za amaterje,
samo se mi zdi, da je se vseeno prevelik.. Pred casom sem preizkusil PocketDigi program, ki tece na dlancnikih in glej ga zlomka
presenetljivi rezultati. Kdor ima moznost naj proba. Tudi DOS lepo tece na dlancniku in Robijev program za vhf-ctest tudi...

73's

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Aktivacija nove lokacije

Odgovor Napisal/-a s57xx »

s52ft napisal/-a: ... Na sota sem registriran in pri najavi aktivacije nekega kuclja, sem videl, da se ne da najavit v naprej ...
Zdravo!

Hm, to je pa čudno. Vidim, da so na SOTA strani najave za mesece v naprej. Obstaja možnost, da si hotel objaviti najavo prej, predno je bila naša baza naložena na strežnik, pa je zato protestiralo.
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: Aktivacija nove lokacije

Odgovor Napisal/-a s53x »

Meni je najavo sprejelo.
Le prvič je bila zavrnjena zaradi nepravilnega vnosa frekvence.
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Odgovori