točkovanje(lovcem) najavljenih in nenajavljenih aktivatorjev

Moderator: s58r

S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

točkovanje(lovcem) najavljenih in nenajavljenih aktivatorjev

Odgovor Napisal/-a S57MB »

No mogoče se bo kateremu prikradel na usta nasmeh,vendar me res interesira kako je z sledečo situacijo.Dajem primer:na sota watchu in na naši strani sem najavil aktivacije enega X hriba.No v tem času se pa nekdo poda na sprehod po istem vrhu in si reče:le zakaj nebi aktiviral vrh,ko pa sem ravno tukaj.Lovci bodo sigurno delali veze s prvim ki aktivira,tisti ki pa je najavil pa ostane "praznih"rok.(čeprav je razlika med eno in drugo aktivacijo npr.8 ali več ur)Zakaj bo aktivator ostal praznih rok?zato ker se samo ena veza na dan lovcu iz istega vrha prizna kot točka.Zanima me ali velja pregovor?kdor prej pride prej melje ali kako.No upam da se bo našel kdo ,ki bo znal pojasniti to zadevo.Verjetno to ne zanima samo mene(nekaterim se zdi to samoumevno)veliki pa ne .Hvala za vse odgovore.LP 73 de S57MB-Boris

S56WDN
Prispevkov: 35
Pridružen: 23 Jun 2008, 16:52

Re: točkovanje(lovcem) najavljenih in nenajavljenih aktivatorjev

Odgovor Napisal/-a S56WDN »

Živjo

Na frekvencah je hvala bogu razen lovcev še vedno dovolj radioamaterjev. Tako da če boš imel spodobno anteno in odnos do ostalih vrjemi, da neboš imel teh težav. Sam sem naredil tudi nekaj nočnih aktivacij 23:50 in 00:00 UTC pa je bilo vedno dovolj zvez!

73 de Dejan
Zbiram tolarje in evre kovance ter bankovce :) tako da če ima kdo kaj zame bom zelo vesel

S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

Re: točkovanje(lovcem) najavljenih in nenajavljenih aktivatorjev

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Dejan hvala.Ampak verjetno se nisva prav razumela glede vprašanja ki sem zastavil.Kar se mene tiče se sploh ne obremenjujem,ampak sprašujem tudi za druge,glede točkovanja lovcev,če delajo z dvema osebama z istega vrha.Eden najavljen ,drugi pa kar tako aktivira.(npr.razlika 8 ur)Lp Se slišimo iz katerega vrha.73 de S57MB-Boris

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: točkovanje(lovcem) najavljenih in nenajavljenih aktivatorjev

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 11:11, skupaj popravljeno 1 krat.

S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

Re: točkovanje(lovcem) najavljenih in nenajavljenih aktivatorjev

Odgovor Napisal/-a S57MB »

lp
Miloš,tukaj ti dam več kot 100% prav v vseh ozirih.Kar se tiče nekaterih,ki kar tekmujejo med seboj,kdo bo ubral več vrhov(in to kar z gumi anteno)se mi zdi res "če rečem v narekovaju smešno"Tako kot si rekel,da je treba prej sprejemati sota aktivacije vse kaj druga kot tekmovalnost.Vsak posameznik ve koliko je sposoben,tako da ne vem kako bi bilo če bi mu dal jaz ali ti svoj nahrbtnik.Za sebe vem koliko sem sposoben in če vem da lahko aktiviram en vrh bom pač napovedal enega(v primeru da mi čas,vreme in kondicija dovoljujeta ,in da imam možnost aktivirati še en vrh bom pač po telefonu poklical katerega radioamaterja(no prišlo je že tako da se je enkrat nekdo sam ponudil,da me da na sota watch-ker sam nisem znal-)in mi bo napovedal aktivacijo.Tako kot si omenil:"Klasični" aktivatorji gredo ali gremo v hribe najprej zaradi drugih stvari,kot so lepota hribov,plezanje,kondicijski treningi smučanje itd....obenem pa izkoristimo še naš hobi za užitek..Miloš,hvala ti za široko obrazložitev čeprav včasih postavljam vprašanja, ki jim včasih sam ne poznam odgovora ali pa poslušam druge o teh stvareh in potem jaz napišem vprašanje.
lp
73 de S57MB-Boris -Velenje JN76NI

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: točkovanje(lovcem) najavljenih in nenajavljenih aktivatorjev

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Se podpišem pod Milošev tekst.

Hkrati bom izkoristil še priložnost, da okrcam tiste aktivatorje, ki z vrhov na meji (OE) ne delajo tako, kot je treba. Vse prepogosto se sliši, da nekdo dela malce S5/KA-xxx, pa potem OE/KT-xxx, pa s kolegom kar v isti sapi oba vrhova - k' je ravno fejst fant. Fantje, tako se ne dela! Še enrat si preberite v Pravilih, kako se aktivira vrhove, ki so na državni meji! Povezave do Pravil dobite na SOTA strani www.sota.si, kdor ima probleme z iskanjem pa TUKAJ.
Govorite in zatrjujte, da ste enkrat na eni strani meje, v drugem trenutku pa na drugi - noben vam ne bo verjel. S takom početjem delate medvedjo uslugo SOTA aktivnosti.
Jure S57XX

S57PZ
Prispevkov: 159
Pridružen: 16 Jun 2008, 08:41

Re: točkovanje(lovcem) najavljenih in nenajavljenih aktivatorjev

Odgovor Napisal/-a S57PZ »

:mrgreen:
Zadnjič spremenil S57PZ, dne 27 Feb 2010, 21:10, skupaj popravljeno 1 krat.

S59MP
Prispevkov: 29
Pridružen: 25 Dec 2009, 00:03

Re: točkovanje(lovcem) najavljenih in nenajavljenih aktivatorjev

Odgovor Napisal/-a S59MP »

Hkrati bom izkoristil še priložnost, da okrcam tiste aktivatorje, ki z vrhov na meji (OE) ne delajo tako, kot je treba. Vse prepogosto se sliši, da nekdo dela malce S5/KA-xxx, pa potem OE/KT-xxx, pa s kolegom kar v isti sapi oba vrhova - k' je ravno fejst fant. Fantje, tako se ne dela! Še enrat si preberite v Pravilih, kako se aktivira vrhove, ki so na državni meji! Povezave do Pravil dobite na SOTA strani http://www.sota.si, kdor ima probleme z iskanjem pa TUKAJ.
Govorite in zatrjujte, da ste enkrat na eni strani meje, v drugem trenutku pa na drugi - noben vam ne bo verjel. S takom početjem delate medvedjo uslugo SOTA aktivnosti.
Tole je letelo name.

Ko sem se odpravljal na vrh Stola, še vedel nisem, da imajo tudi Avstrijci referenčno številko zanj. Aktivacijo z oznako OE/KT-63 sem izvedel na pobudo naših lovcev, od katerih sem tudi dobil podatke o referenčni številki. Vprašal sem tudi, če gre za dejansko isto lokacijo.
Sedaj vidim, da koordinate niso povsem enake:

S5/KA-001:
46°26’02’’N
14°10’26’’E

OE/KT-063:
46°26’01’’E
14°10’24’’E

Vsekakor se mi ne gre za točke, saj jih sploh ne zbiram. Vrhove aktiviram zato, ker rad hodim v hribe, sem rad v naravi in imam iste poglede kot predhodniki v zgorjem tekstu.

Po drugi strani pa bi pričakoval, da bi me kdo od lovcev ali prisotnih na frekvenci na napačno delo oz. nepravilnost upozoril. Pa če ne ravno takrat, pa vsaj na forumu.

Tako kot na S50LEA in na SOTA forumu sem objavil aktivacijo, kjer sem dobil pohvale za izvedeno delo in dobrodošlico med SOTA-ši. Med njimi si bil tudi ti S57XX.
Zakaj me o nepravilnosti nisi opozoril, pa ne vem.

Vsekakor so moji nameni bili dobri in se za morebitno nepravilnost vsem iskreno opravičujem,

Martin Perkon

S57PZ
Prispevkov: 159
Pridružen: 16 Jun 2008, 08:41

Re: točkovanje(lovcem) najavljenih in nenajavljenih aktivatorjev

Odgovor Napisal/-a S57PZ »

:mrgreen:
Zadnjič spremenil S57PZ, dne 27 Feb 2010, 21:11, skupaj popravljeno 1 krat.

S57PZ
Prispevkov: 159
Pridružen: 16 Jun 2008, 08:41

Re: točkovanje(lovcem) najavljenih in nenajavljenih aktivatorjev

Odgovor Napisal/-a S57PZ »

.
Zadnjič spremenil S57PZ, dne 12 Jul 2010, 21:28, skupaj popravljeno 1 krat.

Odgovori