Kombinacija OE in S5 SOTA vrhov

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Kombinacija OE in S5 SOTA vrhov

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Zdravo!

V Karavankah, delu Kamniško Savinjskih Alp in naprej proti Kozjaku poteka meja po grebenih. Na njih imamo tako mi, kot Avstrijsci določene vrhove, ki v skaldu z pravili vsakega združenja sodijo v seznam "kvalificiranih" vrhov. Nekaj vrhov je skupnih, nekaj se jih razlikuje.

Z marcem, ko so bila sprejeta prenovljena Splošna pravila, je omogočeno, da v istem dnevu aktiviramo dve referenčni številki: našo in Avstrijsko :D. V poglavju 3.7.1, točka 13 je zapisano, na kakšen način to lahko naredimo. Enostavno povedano: uporabimo oznako glede na to, na kateri strani meje se fizično nahajamo. Res je, da bo težko kdo kontroliral, kje se nahajamo, a bo vse skupaj izgledalo nekoliko čudno, če bomo skakali z ene strani meje na drugo in z istim lovcem naredili najprej zvezo z S5 referenco in nato takoj še z OE referenco (ali obratno) :oops:. Podelajmo eno referenco, nato pa se premaknimo na drugo stran meje in podelajmo drugo. Lovci bodo že počakali, če le imajo interes.

Nikjer sicer nisem zasledil, da bi bil tako "skakanje" prepovedano. Zadeva je čisto izvedljiva, če imamo zgolj ročno postajo in "gumico". Pri KV delu bo to malo teže - če nič drugega zaradi bolj nerodnih anten in običajnih pile upov, ki smo jih deležni na bandu.

Seveda se vse skupaj sliši enostavno, a je v praksi lahko problematično :? . Na nekaterih vrhovih to fizični premik ni izvedljiv, oziroma je prenevarno, da bi se podali na drugo stran meje - Karavanke so na severni strani dosti bolj "divje", kot na južni :( . Tu si lahko precej pomagamo z možnostjo, ki nam jih ponuja vertikali odmik od vrha :idea: . Tako mi, kot Avstrijsci dovoljujemo 50m vertikalnega odmika od vrha s tem, da je pri nas dodan še omejen horizontalni odmik. Uporabite to možnost, tudi če ne boste delali čisto s samega vrha, in si poiščite bolj varen kotiček za PPS.

Toplo priporočam vsem, da si predhodno preštudirajo Avstrijski ARM, ki ga najdete na SOTA strani. V njem imate tudi internetno povezavo do interaktivnih kart Avstrije - nekaj podobnega kot je naša Geopedia.si. Na Avstrijskih kartah sicer ne boste našli vrisanih vrhov, bo pa zadeva pomagala pri primerjanju poimenovanj in ugotavljanju višin, ki se nekoliko razlikujejo od teh, kar je označeno na naših kartah.

Po pameti, kot radi rečemo, in obila SOTA užitkov še naprej :!:

P.S. Ugotavljam, da SOTA MT in nekateri znani lovci iz Anglije kar spremljajo, kaj se po bandih dogaja. Kolikor sem zasledil v zadnjih SOTA novicah so ugotovili, da se je nek pirat spravil na Miloša S53X. Upajmo, da SOTA S5 MT nikoli ne dobi kakega neprijetnega vprašanja, če so bile vse ativacije opravljene na način, kot je dogovorjeno, oziroma še huje - če so v takih časovnih rokih sploh izvedljive. Res nebi želel, da bi morali vsi skupaj :oops: :oops: :oops: ...
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: Kombinacija OE in S5 SOTA vrhov

Odgovor Napisal/-a s53x »

Glede unega pod PS.
Bolj kot mene, je tisti pametnjakovič spravil na finto lovce in njih prikrajšal, oziroma jim ukradel nekaj časa.
Verjetno me je imel za lažnjivca, saj sem se po prvem javljanju in po nekaj zvezah ponovno oglasil šele čez približno 4 ure.
Zakaj?
Zato! http://www.youtube.com/watch?v=Jvj_ThxMLGw
In še glede unega o skakanju čez mejo. Tudi na zahodnem delu države skačemo čez mejo! Malo delamo za S5 SOTO in potem še malo za IV3 SOTO. Eden od takih vrhov je tudi TK-002. Do sedaj je bil aktiviran 7 krat in kolikor mi je znano je bila z njega le ena taka dvojna aktivacija, napram S5/OE skupnim vrhovom, ki ne minejo brez dvojne obdelave.
Le zakaj? Le kaj je narobe z njo? Odgovor je na dlani. ;)
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Kombinacija OE in S5 SOTA vrhov

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Ha, še sreča za tisti bivak, drugače bi bila pa orenk mokra zadeva ;)
Jure S57XX

Odgovori