Digitalna kamera

Moderator: s58r

Odgovori
S53JP
Prispevkov: 5
Pridružen: 30 Dec 2010, 21:07

Digitalna kamera

Odgovor Napisal/-a S53JP »

Oj,
pred tedni, ko sem začel z SOTA aktivacijami sva se z očetom Zvonetom S57PZ dogovorila, da bova v
prihodnje vse najine aktivacije posnela z digitalno kamero. Ker kamere še nismo imeli doma sem začel iskati po internetu
najboljšo rešitev. Kamera naj bi bila čim manjša in z tem lahka pa še dovolj kvalitetna, da bi ustrezala amaterskim video posnetkom.
Ob pregledu modelarskih forumov je padla odločitev. Iz tujine smo naročili mikro digitalno kamero: TURNIGY 30FPS po ceni 11.83 USD.
Za kamero smo doma dokupili še hitro MicroSD kartico kapacitete 4GB.

Slika

Slika


Lastnosti kamere so:
Features:
Ultra-small size alloy housing
Support AVI video format
Low illumination,high resolution video recording
Support 720*480 30 fps/s
High speed USB 2.0 interface
Support TF card up to 16GB.
Build-in high capicity rechargeable lithium bettery lasting for 70 min and standby time about sound trigger for 50 hours
Flexible installation with clip and bracket

Specification:
Size: 57x21x19mm
Weight: 19g incl. battery
Video: 720x480 pixel
Battery: 200mAh Lipo
Resolution: VGA
FPS: 30 (True Rating)
Camera lens: 2-million CMOS
Angle of view: 72 degree
Audio format: Wave
Minimum illumination: 1LUX
Continuous video recording time: 40min/2GB
Voice-activated standby time: 250 hours standby time
Power consumption: 150mA/3.7V (max.)
Storage temp.: -10~70C
Operating temp.: -10~60C
Type of memory card: Micro SD card/TF card (Not included)
Capacity of memory card: Can support upto 16GB (max.)
Player software: Media player / KM player
USB interface: USB1.1/2.0
Operating system: 2000/XP/Vista 32
Storage consumption: 1.83GB/35min
Charge period: About 2 hours

Included accessories:
Turnigy 800 camera
Protective Silicon cover
1 x Lipo Battery
Mounting plate
USB Cable
Kamera omogoča skoraj dve uri posnetkov. Za vsak posnetek na disk zapiše svoj podatek. Zajema tako sliko kot zvok.
Moje pripombe so edino v smeri, da se pri temperaturah nižjih od 0 C na račun baterije prepolovi čas snemanja.
Včasih bi potreboval tudi majhen ekranček, da bi videl kaj snemaš.

Po posnetih nekaj video jo lahko brez problema priporočim tudi vam, saj je izpolnila vsa pričakovanja glede na ceno in velikost.
Zadnji video, tako slika kot zvok je v celoti posnet z to kamero:
http://www.youtube.com/watch?v=SFfQdH38gN8


Kamero se lahko naroči na tem linku:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... duct=13987
Za tiste, ki nimate možnosti plačila v tujino ali slabe izkušnje pa se za dostavo lahko obrnete preko ZS tudi na Miha S54KM.

Kamera pa je primerna tudi za kolo, avto, padalce... in če se boste odločili zanjo Vam želim veliko dobrih video posnetkov.

73, Jure S53JP

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: Digitalna kamera

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Na zadnji aktivaciji sem hotel posneti celoten spust z sankami, pa mi je
bilo škoda fotoaparata. Kaj takšnega pa bo več kot uporabno za take traparije :) !

Jure hvala za informacijo in še veliko SOTA videov!

lp
Slavc

s58r
Prispevkov: 276
Pridružen: 10 Maj 2008, 18:27

Re: Digitalna kamera

Odgovor Napisal/-a s58r »

Preseneča cena, še toliko bolj ob kvalitetnem posnetku ( katerega podajaš ).....

Hvala za res korisno informacijo ( vsaj zame ), še danes si ne morem oprostiti, da sem na zadnji dan lanskega leta, ob aktivaciji na Donačko goro pozabil fotoaparat.... :oops: no ta kamera je pa tako majhna, da jo bom lahko še izgubil ;)

73 de S58R - Rado

s54km
Prispevkov: 18
Pridružen: 26 Dec 2008, 22:53

Re: Digitalna kamera

Odgovor Napisal/-a s54km »

s58r napisal/-a:... še danes si ne morem oprostiti, da sem na zadnji dan lanskega leta, ob aktivaciji na Donačko goro pozabil fotoaparat.... :oops: no ta kamera je pa tako majhna, da jo bom lahko še izgubil ;)

73 de S58R - Rado
Rado imam predlog....v vsako bundo, v žep eno tako kamerco namesto žvečilnega zavojčka pa je stvar rešena....HI :P

Lp Miha S54KM

S50LD
Prispevkov: 58
Pridružen: 03 Jan 2010, 11:24
Kraj: Ljubljana/Slovenj Gradec

Re: Digitalna kamera

Odgovor Napisal/-a S50LD »

No to kamerco sem tudi jaz nabavil in sedaj jo pridno "študiram" kako se snem z njo ...

Predvsem kakšen ima vidni kot in kako nekako naj bi jo postavil, da zajame tisto kar želim ...

Zaenkrat sem zelo tadovoljen s resti, video gradivo pa ko bom naredil kakšno aktivacijo in bo kaj za pokazat ...

Zelo dober nakup!

s54km
Prispevkov: 18
Pridružen: 26 Dec 2008, 22:53

Re: Digitalna kamera

Odgovor Napisal/-a s54km »

Živjo!

Tudi meni so dostavili 7 komadov kamerc, tako da nekateri jih bodo kmalu dočakali. Nekaj malega jih še pričakujem.
Naj opozorim bodoče in že obstoječe uporabnike, na nastavitev pravilnega datume in ure na kameri.
1. Kreirate novo TXT datoteko ( beležnica), in jo poimenujete TAG ( ko to shranimo, datoteka sama priredi .TXT končnico. Tako da na koncu izgleda takole: TAG.TXT )
2.V to datoteko napišemo:
[date]
2010/01/20
19:37
Napisano mora biti točno po tej sintaksi...torej v treh vrsticah. Če komentiram drugo vrstico...( leto, mesec,dan)
3. Vključimo kamero preko USB kabla na računalnik, ter na njen disk shranimo to datoteko.
4.Kamero izključimo z USB kabla.
5. Ob naslednjem zagonu kamere, naredimo posnetek in preverimo če je datum v spodnjim desnim kotu na posnetku pravilen. Če ni...kontaktiramo S54KM :)

Original navodila pa najdete tukaj:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 238X40.pdf
V tem pdf-ju je sintaksa za zapis datuma drugačna in mogoče celo napačna. Postopek pa je OK.

Veliko lepih posnetkov :D

Lp Miha S54KM

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: Digitalna kamera

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Pozdrav!

Danes sem ob pomoči Zvoneta (7PZ) in Miha (4KM) uspel pognati svojo novo kamerco.
Kasneje sem jo še nahecal da dela kot WEB kamerca, driver dobite na spodnjem linku:
http://www.mediafire.com/?4mdji10muzy

lp
Slavc

Odgovori