YAESU VX8-E

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S57LU
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Avg 2008, 20:05

YAESU VX8-E

Odgovor Napisal/-a S57LU »

Pozdravljeni,

na kratko bi vam rad predastavil zgoraj omenjeno ročno radijsko postajo.Na njo sem opravil zadnji dve aktivaciji, tako,
da sem jo uporabil že tudi na terenu.

VX-8 je:

- tri bandna postaja: 6m, 2m, 70cm
- zelo robustnega ohišja in vodotesna
- podpira APRS aplikacijo
- podpira GPS (opcijsko)
- podpira Bluetooth (opcijsko)
- širokopasovni sprejem od 500 kHz do 999.9 MHz
- vgrajen meter zračnega pritiska in termometer
- čez 1200 spominskih mest, spektralni prikazalnik, CTCSS, VOX itd ...

Slika

Ko kupite novo, pride z njo antena, ki je na sliki, za 50 Mhz morate na koncu dodati še košček antene, ki je seveda tudi dodan. Osnovni Lithium - ion akumulator ima kapaciteto 1100 mAh in polnilec. Postaja z osnovno anteno, brez dodatnega mikrofona in gps in z 1100 akumolatorjem tehta 243 gramov, z dodatnim mikrofonom, na katerem je gps sprejemnik in z malo močnejšim akumolatorjem 1800 mAh pa tehta komplet 430 gramov.

Dodaten žični mikrofon na katerega se instalira gps sprejemnik.
Slika

GPS sprejemnik dela odlično in nima z normalnim Garminom nobenega odstopanja. Tudi APRS deluje brez problema, preizkušeno že na Soti.
Slika

Jaz imam od dodatne opreme: Gps sprejemnik, dodaten akumolator 1800 mAh in namizni polnilec , ki je narejen tako ,da se v njem lahko polni tudi samo akumolator brez postaje.
Slika

Meni osebno se postaja zdi zelo primerna za SOTA delo, kajti gps je v izredno pomoč pri določanju prave lokacije in višine.
Druga pozitivna lasnost je APRS. V primeru, das si na aktivaciji sam in se ti bog nedaj kaj zgodi, se lažje odkrije tvojo zadnjo lokacijo ali vsaj približno kje si. Seveda mora tvoj beacon tudi kdo sprejeti, ampak iz višin gre lažje.
Tu sta še merilec zračnega tlaka in termometer, ki tudi prav prideta. Kar se tiče kvalitete sprejemnika ali oddajnika, žal še ne morem nič povedat, bom pa tudi to v prihodnje testiral.

Postajo dobite v KRON Telekom , Kranj, ki ima za ta produkt kar ugodno ceno mislim, da tam okoli 390 Eurov.

Hvala za branje in lep pozdrav,

Lukas

Uporabniški avatar
s56ct
Prispevkov: 7
Pridružen: 11 Sep 2008, 10:47
Kraj: Sevnica
Kontakt:

Re: YAESU VX8-E

Odgovor Napisal/-a s56ct »

Hoj Lukas,

hvala za predstavitev VX 8R. Jutri jo dobim na test tudi jaz tako, da bova lahko izmenjala mnenja. Ugotovitve delovanja postaje imam po testiranju namen objaviti v CQ ZRS.

Sem pa pogledal tvoje APRS paketke z zadnje aktivacije na DB0ANF. Bolj malo jih je. Si svojo pozicijo malokrat oddal ali te digiji niso sprejeli?
73, Tilen

Uporabniški avatar
S57LU
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Avg 2008, 20:05

Re: YAESU VX8-E

Odgovor Napisal/-a S57LU »

Oj Tilen,

me veseli, da bom lahko še s kom delil mnenja in izkušnje.Kar se tiče paketkov, interval oddaje le teh imam nastavljeno na 5 min , postajco prižgem na izhodiščni točki, in če je okli samo skalovje in gore nima paketka kdo sprejet. Na poti na Vrtačo me je prvi digipiter vpisal šele na 1700 m. Navadno je bolj zaprto na začetku.

Lp

Lukas

Uporabniški avatar
s56ct
Prispevkov: 7
Pridružen: 11 Sep 2008, 10:47
Kraj: Sevnica
Kontakt:

Re: YAESU VX8-E

Odgovor Napisal/-a s56ct »

Hej,

razumem glede oddaje tvojih paketkov. Tudi čas oddaje na 5 minut je pri "počasnem" premikanju smiseln.

Sam sem postajo na brzino potestiral. Zaenkrat deluje OK, a sem vseeno našel nekaj hib. Moti me predvsem zvočnik, ki bi lahko bil bolj glasen in tudi zaslon bi lahko bil večji. Škoda, da so postajo stlačili v tako majhno "lupino".
Potestiral sem tudi oddajo kratkih tekstovnih sporočil. Deluje b.p., samo za pisanje je zadeva malo nerodna, ker te po nekaj sekundah ne postavi sama na polje za novo črko, cifro,..
Baterija se mi zaenkrat zdi OK, sprejemnik tudi, čeprav ga kot pri vseh novih postajah "tepe" selektivnost.

Po zadnjih informacijah je v S5 že nekaj uporabnikov VX8. Mogoče napiše še kdo kaj uporabnega.
73, Tilen

Odgovori