S5/RG-033 Ferdrenška gora

Moderator: s58r

Odgovori
s51zj
Prispevkov: 93
Pridružen: 12 Apr 2009, 18:48

S5/RG-033 Ferdrenška gora

Odgovor Napisal/-a s51zj »

Ko sem se vračal z aktivacije Debelega vrh (S5/RG-028) proti Livoldu, se na pol poti med Knežjo Lipo in Rajndolom, odcepi levo makadamska gozdna cesta proti 810 m visoki Ferdrenški gori s SOTA referenco S5/RG-033. Če se pripeljemo iz smeri Kočevja je to za Rajndolom prvi odcep desno. Čeprav sem se pred odhodom iz Ljubljane pripravil tudi za aktivacijo tega vrha, sem na tem odcepu malo cincal ali naj grem v aktivacijo ali ne, saj je bila ura že preko druge popoldne, vrha pa nisem želel zapustiti brez KV aktivacije. Ker pa je bil lep sončni dan in v tem koncu brezvetrje se odločim za aktivacijo ter se po tej gozdni cesti odpeljal proti vrhu. Na prvem večjem platoju za spravilo lesa sem parkiral avto, ponovno oprtal opremo in po dobrih 10 minutah hoje po cesti prišel na vrh.

Slika
Modra:avto, rdeča: peš

Slika
Parkirišče. Eno podobno je še tik pod vrhom.

Slika
Prihod na vrh

Slika
Razgled na sever

Na vrhu je objekt s telekomunikacijskim stolpom, ki mi pri delu na 145 MHz in 7 MHz ni povzročal nobenih motenj. Z vrha je lep razgled na sever proti Kočevju s Kamniškimi Alpami na obzorju. Prostora za vse vrste anten je dovolj. Postavim vertikalko, pps uredim na mizi in ob 15 uri po lokalnem času pričnem z aktivacijo, tokrat najprej na 2 m. Po vrhovih je še kar nekaj aktivatorjev, naredimo 4 S2S zveze. Nato pričnem s CQ SOTA na 7 MHz in v dobre pol ure naredim 29 zvez. Deset minut čez 16 uro je sonce že zelo nizko nad obzorjem in zaključim z aktivacijo.
Še posnetek ali dva in hitim s pospravljanjem. Do avta pridem že v mraku.

Slika

Slika
PPS ob zaključku aktivacije

Hvala vsem za zveze in spote, se slišimo.


73, Sergej S51ZJ

Odgovori