S5/RG-054 Križna gora

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/RG-054 Križna gora

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Aktivacijo Križne gore sem želel izvesti v kombinaciji s SOTA srečanjem na Slivnici. Ne vem kako, ampak pri
planiranju dneva se čisto zamešal uro začetka srečanja, zato sem se najprej odpravil na aktivacijo.

Ob cesti Bloška polica - Lož stoji velika tabla, ki nas vabi v Križno jamo. slednjo nismo imeli namena obiskati, a smo se ustavili
zgolj z namenom da, bi vedeli več za naslednjič, pa tudi čisto na poti nam je bila. 300 metrov pred jamo, je desni odcep makadamske poti, ki nas okoli Križne gore pripelje do Sv. Ane, majhne vasice, ki smo jo izbrali za izhodišče. Parkirali smo
na koncu (na začetku iz smeri Loža) vasi v gozdu.

Potka je ves čas v senci in nima pretiranega naklona, tako, da je primerna za vsakogar.
Njena posebnost so vsekakor kapelice križevega pota, ki nas spremljajo vse do vrha, kjer stoji cerkev posvečena sv. križu. Da je bila
tu božja pot in pomembna točka tega dela Notranjske, pričajo stari zidovi in zgradbe. Zvonik, ki za izjemo ni pripojen cerkvi, oz. zvonik
sploh ne gre za zvonik, pa je predelan v antenski stolp. Vrh nam nudi razgled samo proti Ložu.

Aktivacija na KV je minila brez posebnosti, na UKV pa s preprostimi antenami tukaj ne gre. Samo Stanetu, S56SNR gre zahvala, da sem
uspel narediti zgolj eno zvezo na 2m. Prostora za postavitev anten je dovolj in tudi sence ne manjka.

Z avtom se vračamo v smeri Loža. Tu je cesta ves čas asfaltirana.
foto: S56ZZZ
foto: S56ZZZ
Pot.JPG (49.92 KiB) Pogledano 2001 krat
foto: S56ZZZ
foto: S56ZZZ
Na vrhu_1.JPG (44.98 KiB) Pogledano 2001 krat
foto: S56ZZZ
foto: S56ZZZ
Na vrhu_2.JPG (54.1 KiB) Pogledano 2001 krat
lp
Slavc

Odgovori