S5/RG-011 Veliki Rog

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

S5/RG-011 Veliki Rog

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Drugi dan zimskih aktivacij 6.2.2011 sem kar dolgo dopoldan ostal doma , se javlal aktivatorjem, ki so že bili na vrhovih in tuhtal kam bi se podal.Nisem vedel koliko je snega po kočevskih gozdovih in se nato vseeno odločil ,da grem pogledat na Veliki Rog.Po avtocesti proti Novemu mestu sem v Ivančni gorici zavil desno se peljal skozi Žužemberk do Soteske kje sem zavil čez Krko do Podturna.Tam je oznaka za Bazo 20 in po tej cesti sem se visoko dvignil nad Podturnom in po kopni cesti vozil do križišča s tablo ROG na rjavi podlagi.Takim tablam ROG sem sledil kar precej km po cesti ,ki je postala snežena in poledenela do kraja Žaga Rog na veliki jasi.Tu stoji tudi skavtski dom in blizu na spluženem prostoru sem parkiral.S seboj sem imel Garmina ,ki pa ga nisem potreboval čeprav sem bil tam prvič.
Kolovoz in kasneje pot je bila lepo označena z zelenimi šapami na beli podlagi pa tudi gaz je že bila narejena.Do vrha sem hodil manj kot uro in se takoj povzpel na vrh lesenega stolpa.
Kar nekoliko sem bil presenečen kako se mi je odprl tako lep razgled po velikem delu Slovenije.Aktivacija je potekala normalno in kmalu sem ugotovil ,da kljub pozni uri nisem zadnji aktivator saj je Marjan s56IHX šele odhajal na Trdinov vrh.Vaša skrb ,da bi srečal kakšnega medveda je bila zaman , nobene živali nisem videl pa tudi človeka ne.


https://picasaweb.google.com/s57ms.mark ... 99mS5RG011#
Hvala vsem za vezo
73
Marko S57MS
Priponke
stolp na vrhu Velikega Roga.jpg
stolp na vrhu Velikega Roga.jpg (44.93 KiB) Pogledano 1660 krat
slonček na poti.jpg
slonček na poti.jpg (47.58 KiB) Pogledano 1663 krat
pot.jpg
pot.jpg (46.04 KiB) Pogledano 1661 krat

Odgovori