S5/RG-058 Trebni vrh

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

S5/RG-058 Trebni vrh

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Trebni vrh z višino 581m se nahaja na Dolenjskem nad mestom Trebnje.Iz Trebnjega vodita navzgor dve cesti .Prva pri starem gradu zapeljemo namesto preko stare avtoceste proti centru na ovinku kar naravnost proti vasici Repče.Asfaltirana cesta strmo vodi po gozdu in pod novo avtocesto do vasi Repče, od koder je v lepem vremenu lep razgled po Dolenjski .V vasi Repče zavijemo desno in vozimo do vasi Vrhtrebnje kjer zavijemo levo do lovske koče.Polek je tudi obeležje 15 poldnevnika ,ki poteka prav tam.Od lovske koče je le nekaj minut do Trebnega vrha ,ki je v gostem gozdu z žigom, vpisno knjigo in klopco.Druga cesta vodi za bencinsko črpalko desno in pod nekdanjim smučiščem v gozd Bukovje navzgor do vasi Grmada ,kjer zavijemo levo ponovno do vasi Vrh trebnje.
No za prave pristaše SOTE pa je za gradom ob avtocesti speljana pot ki nas v približno pol ure skozi gozd pripelje do vrha .Nekoliko pod vrhom stoji tudi precej na veliko zastavljen planinski dom, ki pa že nekaj let bolj sameva in je nedokončan odprt le ob prireditvah.
Jaz sem se aktivacije lotil po trgatvi v bližnjem kraju Šmaver , kjer sem si moči za nove podvige nabiral z nošenjem brente.
S57MS-BRENTAČ.JPG
S57MS-BRENTAČ.JPG (48.71 KiB) Pogledano 1645 krat
Po končani trgatvi sem se zapeljal do že omenjene vasi Repče in levo v gozdu po kratkem ne prestrmem sprehodu začel z aktivacijo na Trebnjem vrhu.Zraven stoji stolp z mobitelovim oddajnikom, ki me ni motil.Bolj je moteče, da sem oddajal sredi gozda in je moj signal prišel do nekaterih postaj šibkejši.Vseeno sem naredil 10 vez na 2m in odhitel nazaj do zidanice saj mi je potekel čas, ki so mi ga »dodelili » za moj hobi.
Trebni vrh SOTA S5 RG-058.jpg
Trebni vrh SOTA S5 RG-058.jpg (49.96 KiB) Pogledano 1641 krat


73

S57MS

Odgovori