S5/TK-027 Korada

Moderator: s58r

Odgovori
s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

S5/TK-027 Korada

Odgovor Napisal/-a s54q »

Pozdravljeni!

Na lep sončen dan, kot je bila ta nedelja, bi bilo res škoda, da bi bil doma. Je že res, da je tudi doma lepo, vendar je v hribih lepše!
Tokrat si izberem lažje dostopen hrib, saj je cilj teme testirat rojstnodnevno darilo prijateljev. Testirat, kako se obnese digimode v hribih. Nahrbtnik je napolnjen do vrha. Postaja, dve bateriji, ena 7.2Ah druga mala 4,2Ah. kabli, antena, vrvice, sidra, prenosnik, fotoaparat, kamera in še kaj bi se našlo v njem.
Na Korado se odpravimo kar iz Goriških Brd, oz. izpred lovske koče pod Korado.

Na cilj se pripeljemo z avtom celo uro prezgodaj in čas je bilo treba porabit.

Slika

Do samega vrha nas iz parkirišča pelje steza. Hodimo celih 10minut. To je tudi moj rekord v minimalnem naporu.

Slika
Na vrhu stoji piramida, ki služi aktivatorjem kot mizica.

Kako izgleda na vrhu in v okolici se vidi po fotografijah in videu na moji spletni strani.
Da pa ne bo kake hude krvi: Na vrhu je prostora magari za 3 elementni quad za 80m. Jaz pa sem uporabil standardno inv. V za 20 in 40m. Digimode se je izkazal za sicer dobro naložbo, vendar bo potrebno počakat na dan ko ne bo ctesta. Zvez katere sem naredil v RTTY nisem vpisal v log, saj sem jih naredil tako, da sem iskal in ne klical.

Še link do spletne strani:http://s54q.110mb.com/korada
Link do aktivacije lani pa je tukaj.

Hvala vsem za zvezo.

Lp Boris

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: S5/TK-027 Korada

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 14:03, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/TK-027 Korada

Odgovor Napisal/-a s53x »

Tudi mene zanima zakaj jih ne vpišeš!
Sem se pa ravno spomnil, da zveze preko RPT ne veljajo. Kako je pa s SAT zvezami? Je to kje določeno kot, da so tudi "relay" zveze ali je kako drugače urejeno?
SRY za offtopic!
RTTY pa vnesi, da bomo videli kaj se da naredit na digi modu.
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

Re: S5/TK-027 Korada

Odgovor Napisal/-a s57x »

RTTY sploh ni slaba zadeva! E, da vidite, kaj sva imela z Juretom s sabo na TK-015 - nič manj, kot Megabook. Še tako sva bolj malo videla na ekran :oops: ! Nekaj DX in new one sva tudi naredila, pogoji pa so bili čudni, njega dni smo vendarle v tem kontestu (in ob enakem času) slišali in naredili precej več.

Res me čudi, da se ne poslužujemo vsaj PSK, to je idealna način za SOTA.

73 Jurij, s57x

p.s. mi je šla baterija prav hitro falit, slikal sem kar s kamero, upam, da bodo slike zadovoljive

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/TK-027 Korada

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Boris, ko kličeš "CQ" delaš predvsem za tiste, ki te komaj čakajo tam nekje in potegnejo bolj ali manj šibke signale iz šuma. Ko teh zmanjka in če je še kaka minuta na voljo in kaj moči v elektrarni, pa malo "podxsariš" še čisto za svojo dušo :D . Kaj je lepšega, kot s 5W koga sneti izpred nosa komu, ki se muči z KW in hkrati noče slišati, da tisti DX posloša 500Hz UP ;).

Ma, skoraj polovico včerajšnjih zvez na TK015 sem naredil na pobiranje in mi niti na pamet ne pride, da teh nebi vpisal ... Tudi tri S2S zveze so bile zraven :lol:
Jure S57XX

Odgovori