S5/TK-016 Špičasti vrh

Moderator: s58r

Odgovori
s57onw

S5/TK-016 Špičasti vrh

Odgovor Napisal/-a s57onw »

Dan sem zacel nekoliko neodlocno. A groznja po poslabsanju vremena prihodnje dni me je prisilila v odlocanje kam.

Odlocitev je padla. Grem na hribcek, da ga "SOTA aktiviram" :D
Tokrat sem sel na Špičasti vrh S5/TK-016, ki se nahaja v JN75AW. Pot sem zacel podobno kot za Javornik TK-013; avomobil sem zapustil pri Cencu, odsek regionalne ceste Col- Crni Vrh. Za hojo predvidevam okrog 1h v eno smer. Po uvodnih kilometrih hoje po gozdni cesti polni sodra in blata, se podlaga kaj kmalu spremeni v sneg. Z navigacijo se mi res ni bilo potrebno ukvarjat, kajti vse pomembne poti so lepo markirane in tudi snezna gas se lepo pozna. Ce izuzamem dva italjana v terencu, nisem srecal niti enega cloveka. Ampak nekje v daljavi pa je vseeno pela motorka :)
Dlje sem hodil, bolj je postajalo tisje in tisje. Tu pa tam slisim selestenje listja, belina snega se ze umika naravi, tu pa tam slisim kako ptico. Na carobnost trenutka, me opozori moj zlati GSM, ki me zmoti. V hipu pritisnem na rdec gumb in telefoncek izgubi napajanje. Enostanvo me ni :mrgreen:

Slika Slika

Prispem na vrh. Se povzpnem na razgledni stolp ter sestavim anteno. Aktivnost na "bandu" je ze visoka. Brez obotavljanja pricnem z delom.
Korenspondenti veseli mojih tock, jaz vesel njihovih tock.

Slika Slika

Odlocim se za sestop. Pospravim anteno. Odpravim se v dolino.

Hvala vsem za zveze v dolino. Hvala vsem za S2S zveze.
Do naslednjic, lepo pozdravljeni!

Odgovori