S5/TK-016 Špičasti vrh

Moderator: s58r

Odgovori
s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

S5/TK-016 Špičasti vrh

Odgovor Napisal/-a s57x »

Domačini pravijo, da vse poti vodijo na vrh. Že na začetku sem zapeljal na napačno pot, vsaj mislil sem tako, saj ni bilo nikjer kažipota. Kasneje mi povedo domačini v glavnem mestu KS, da bi tudi tam prišel, ampak...In pošljejo me v drugo smer. Kdor ne uboga, ga tepe nadloga, pri prvem odcepu, kjer vidim ime mojega cilja, zavijem na levo. Lep makadam me pripelje do nekakšnega parkirišča. Obložen kot vojaška mula odpeketam nekam v levo. Že po nekaj deset metrih začnem /%$#%! Newtona, mula v meni se prebuja. Tista, da gora ni nora, drži. Nekam preveč proti vzhodu grem, zavijem desno navzgor, kot bi mignil, sem v neprehodni goščavi. Umaknem se na levo, končno pridem na gozdno pot. Nič ne pomaga, vrh je zmeraj zgoraj. Zaslutim nekakšno stezo in po polurnem krevsanju le zaslutim vrh. Tik pod njim se res prikaže stolp, takoj za tem opazim markacijo, pogledam nazaj, vidim še eno, nekaj metrov naprej (bolje - nazaj) drugo, skratka, na "glavno" stezo pridem kar tako nekako, verjetno po kakšni bližnici, poznani le domačinom. Na vrhu ugotovim, da markirana steza vodi proti Cencu oz. Javorniku.
Napovedana ura je že davno mimo. Spet sem brez potrebe vzel s seboj mizo/p in stol/p. Pa kaj, čez komot ga ni, pa še lotom primerno, se tolažim. Hitro postavim anteno, smer bo prava, spet sem brez razgleda. Na stolp nisem hotel, kaže, da so imeli vsi leteči žužki iz rgije srečanje, toliko prometa je bilo nekaj metrov nad zemljo!
Jure ima krasen signal, pozna se, da je višje, navzdol gre vse lažje. Za delavnik je band kar živahen, pogrešam nekaj stalnih lovcem, nekdo pač mora tudi služiti. Po dobre pol ure ni več lovcev. Sprehodim se po bandu, padem v Radotov signal, tudi on je višje! Preselim se na 30m, tudi tam je podobno, kot na 40 m. Poskusim še 20 m, naredim 2 zvezi, in konec. Enostavno ničesar več ne slišim.
Hitro spakiram. Grem po markirani stezi, ko pridem na čistino, zavijem levo. Če bi nadaljeval, bi prišel na glavno cesto, daleč stran od parkiranega avta. Precej časa je trajalo, da se nekje pod mano pojavi nekaj belega, ko zagledam še nekaj črnega, vem, da sem zmagal.
Trdno sklenem, da tokrat stehtam nahrbtnik. En akumulator bo verjetno drugič ostal doma, kako nadomestiti benčerja še ne vem. Le kaj ima tako težo? Nekaj tekočine pa že mora bibi pri roki!

Hvala vsem za zvezo, upam, da se kmalu slišimo. Morda nam vremenarji pripravijo za vikend ugoden WX!?

73 Jurij, s57x

Odgovori